Koncert roku. Rammstein rozzářili Prahu ohněm a energií, podívejte se na fotoreportáž

1 měsíc starý 20

Německá metalová kapela Rammstein na letišti v pražských Letňanech rozbouřila svou hlasitou show plnou pyrotechnických a světelných efektů desítky tisíc fanoušků. Skupina v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, zahájila dvouhodinový koncert reprodukovanou Hudbou ke královskému ohňostroji Georga Friedricha Händela. Na ni navázala skladbou Armee der Tristen ze svého nového alba Zeit. Podívejte se na fotografie Markéty Kolínské, která koncert zdokumentovala pro deník FORUM 24.

Fanoušci, kterých podle pořadatelů dorazilo 60.000, se dočkali i starších hitů jako Links 2-3-4, Puppe nebo Deutschland. Tradičně nechyběla ani píseň Du riechst so gut z jejich debutové desky Herzeleid z roku 1995. Představení, jehož doprovodné efekty včetně ohňů vynikly zejména za tmy, sledovalo několik stovek diváků z pole za plotem areálu. Vystoupení skupina před prvním přídavkem zakončila koncertním debutem titulní skladby nového alba Zeit.

Po krátké pauze se kapela přesunula na druhé jeviště uprostřed míst ke stání, odkud za doprovodu svitu tisíců mobilů z publika zazněla akustická verze skladby Engel z alba Sehnsucht z roku 1997. Následovaly další starší písně Ausländer nebo Pussy a efektní závěr obstaral ohňostroj.

Energickým vystoupením Rammstein v Praze zahájili své evropské turné. Druhý přidaný koncert se uskuteční na stejném místě v pondělí. V roli předkapely se před Rammstein opět představí ženské klavírní Duo Jatekok.

Rammstein založili v roce 1994 hudebníci pocházející z východní části Německa. Název kapely připomíná město Ramstein, kde je základna a sídlo velitelství Letectva Spojených států v Evropě a kde se koncem 80. let během letecké přehlídky stala nehoda, při které zahynuly desítky lidí.

Zdroj