Končí Blatného náměstek Aleksi Šedo

2 měsíce starý 27

Náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Aleksi Šedo končí ve své funkci. Oznámil to ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) s vysvětlením, že mají rozdílné představy o fungování zdravotnictví.

„Dohodli jsme se s panem náměstkem Aleksi Šedem, že dnes skončí ve funkci. Pana profesora si velmi vážím, ale bohužel se nesetkaly naše představy o fungování sekce zdravotní péče. Panu Šedovi děkuji za vše, co pro ministerstvo udělal, a přeji mu úspěchy v další práci,“ napsal Blatný na Twitteru.

Lékař a biochemik Aleksi Šedo byl na ministerstvu zdravotnictví od září, kdy ve funkci náměstka tehdejšího ministra Adama Vojtěcha vystřídal Romana Prymulu.

Šedo je působí jako přednosta Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty UK.

Od září, kdy na ministerstvu skončil dam Vojtěch, resort opustili tři náměstci. Z úřadu odešel také jeho politický náměstek Filip Vrubl. Blatný se na odchodu dohodl také s bývalým prezidentem České lékárnické komory Lubomírem Chudobou, který nastoupil za Prymuly. Skončit musela po kauze s přednostním očkováním proti covidu-19 před týdnem také náměstkyně Alena Šteflová.

Zdroj