Konec další firmy v Rusku. Oblíbené stavebnice Lego už si lidé nekoupí

4 měsíce starý 108

Společnost zastavila dodávky nového zboží již v březnu, prodejny však zůstaly otevřené a pokračovaly v prodeji zásob. To se teď má ale s novým rozhodnutím změnit. Ukončení spolupráce se společností Inventive Retail Group (IRG) znamená uzavření všech 81 ruských prodejen. Všichni zaměstnanci již byli propuštěni, pro některé z nich však firma zajistila finanční podporu.

Firma ve svém oficiálním prohlášení nezmínila válku na Ukrajině. Mluvčí Lega však oznámila, že se společnost rozhodla „ukončit obchodní činnost v Rusku na neurčitou dobu, vzhledem k rozsáhlému narušení provozního prostředí.“ Ukončení provozu tak bude znamenat zdražení produktů a zvýšenou poptávku.

Začátkem května zařadilo Rusko produkty společnosti Lego na seznam zboží, které lze do Ruska dovážet ze zahraničí bez souhlasu majitele ochranné známky. Na seznamu jsou také telefony od firem Apple a Samsung, významné automobilové značky nebo herní konzole.

Společnost Lego je podle objemu tržeb největším výrobcem hraček na světě, známá je hlavně svými barevnými plastovými stavebnicemi. Podnik založil v roce 1932 Ole Kirk Christiansen a pojmenoval ho podle dánských slov „leg godt“, což znamená „hezky si hrajte“.

Zdroj