Konec debat o nejlepším hráči světa? Trenér Rada zhodnotil fotbalové MS v Kataru

5 měsíce starý 24

„Bylo to o nervy, mělo to všechno,“ zhodnotil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS fotbalové finále trenér Rada. Podle něj se v posledním zápase šampionátu střetly dva nejlepší týmy, které se v jeho průběhu zlepšovaly.

Messi, nebo CR7?

Víc štěstí měli v penaltovém rozstřelu Jihoameričané. Lionel Messi tak konečně, na pátý pokus, vybojoval pro svůj tým historicky třetí titul mistrů světa. Pro mnohé jde o definitivní potvrzení, že on je tím nejlepším hráčem kopané naší éry, podle Rady však srovnávání s Cristianem Ronaldem neustane. „Tito dva hráči určují trend posledních let, střídají se v dosahování těch nejvyšších met, takže já si myslím, že ty debaty neutichnou.“

Podtrženou jedničkou oznámkoval Rada polského rozhodčího zápasu Szymona Marciniaka. Správně podle něj odpískal všechny tři penalty, a navíc se ani nepotřeboval poradit s videorozhodčím.

„Myslím, že to byl dobře zorganizovaný turnaj s nádhernými stadiony. Hlavně se mi však líbily finálové výkony,“ zhodnotil katarský turnaj Rada. Výkony jej nejvíc pozitivně překvapily týmy ze zápasu o třetí místo, tedy bronzové Chorvatsko a „bramborové“ Maroko. Nepříjemně překvapen byl naopak výkony evropských gigantů Německa, Španělska a Belgie. Z nich pouze Španělé postoupili ze skupiny, ale domů se vraceli už po prohraném osmifinále.

Zdroj