Konec hodný krále. Pastrňák uzavřel základní část NHL vítězným gólem Bostonu

5 měsíce starý 13

 Reuters

Za českým rekordem, který drží Jaromír Jágr, zaostal o gól. Havířovský rodák obsadil v souboji o nejlepšího střelce soutěže druhé místo za lídrem Edmontonu Connorem McDavidem, který nasázel o tři branky více.

Pastrňák odehrál v základní části všech 82 utkání a s bilancí 61 gólů a 52 přihrávek skončil v produktivitě soutěže třetí. V historii NHL nasbíral z českých hráčů více bodů jen Jágr, jehož maximem bylo 149 bodů ze sezony 1995/96.

Pastrňák ovládl suverénně klubovou produktivitu a táhl Boston k vítězství v základní části, ve které mužstvo překonalo rekord NHL v počtu výher (65) i bodech (135).

Český útočník v Montrealu asistoval u gólu na 1:1 a v 51. minutě zlomil nerozhodný stav 4:4, když zakončil u levé tyčky souhru střelou do odkryté branky. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Boston se střetne v prvním kole play off s Floridou, které ve čtvrtek nestačily tři přihrávky Radka Gudase a podlehla doma Carolině 4:6.

Český obránce si připsal dvakrát druhou asistenci při rychlých protiútocích. Zbývající bod získal za dobré napadání, při němž narušil rozehrávku gólmana Frederika Andersena a po jeho pasu zpoza branky vyrovnal z mezikruží Ryan Lomberg na 2:2. Gudas zaznamenal i deset hitů.

Stanislav Svozil ozdobil svou premiéru v NHL asistencí, kterou přispěl Columbusu k výhře 3:2 v prodloužení nad Pittsburghem.

Dvacetiletý bek strávil při debutu na ledě téměř dvacet minut a šanci dostával i v přesilové hře, ve které byl v 57. minutě součástí kombinace u gólu Emila Bemströma na 2:2. Zápas rozhodl Johnny Gaudreau.

David Kämpf pomohl přihrávkou k vítězství Toronta 3:2 na ledě New York Rangers. David Rittich pustil tři branky z 24 střel a nezabránil porážce Winnipegu 2:4 na ledě Colorada.

Karel Vejmelka kryl 19 pokusů při prohře Arizony 4:5 v prodloužení s Vancouverem. Českého gólmana překonal třikrát Conor Garland, jenž zkompletoval hattrick v 62. minutě.

Zdroj