Konec jediné bezbariérové pošty a naštvaní lidé. Mariánské Lázně tvrdě pocítí rušení poboček

2 měsíce starý 24

Pobočka pošty v Tepelské ulici v Mariánských Lázních skončí v červenci. Místní rozhodnutí ostře kritizují. Vadí jim hlavně to, že pošta ruší tu nejsnadněji přístupnou. „Zjistili jsme, že ze dvou pošt se ruší jedna – a zrovna ta, která je bezbariérově upravená,“ uvedl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása. „Hrozně na to nadáváme. Nelíbí se nám to,“ popsala jedna z obyvatelek Mariánských Lázní.

Na pobočku pošty, která v Mariánských Lázních zůstane otevřená, vede 22 schodů. Bezbariérovost je zde vyřešená zajímavým způsobem. Od schodů musí člověk popojít pár metrů a zazvonit na nepopsaný zvonek. Po jeho zmáčknutí by asi měl někdo přijít a handicapovaným pomoct.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Masivní propouštění na České poště: O práci přijdou tisíce pošťáků z terénu i od přepážek

Vedení státního podniku chce prý nekomfortní situaci vyřešit speciální plošinou. O parkování před mariánskolázeňskou hlavní poštou se pak podle místních nemá smysl ani bavit. „Je tam velmi málo parkovacích míst z obytné části města je velmi špatně dostupná,“ sdělil starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).

Rušení pošt se nevyhne ani západočeský Cheb. Jeho 30 tisíc obyvatel má aktuálně k dispozici pět poboček. V červenci už zbydou jen dvě. „Není to dobré, v Chebu zůstanou dvě pošty, na takové město je to málo,“ uvedla jedna z obyvatelek Chebu.

Zrušení pobočky pošty v Sokolově by pak podle vedení města mohlo zkomplikovat plynulost výplat důchodů a sociálních dávek. „Sokolov má své sociálně vyloučené lokality, takže si tam lidé chodí pro dávky. Koncentrace těch lidí, kdy dochází k výplatě dávek, je poměrně značná,“ řekl starosta Sokolova Petr Kubis (ANO). „Byly tu vždy dlouhé fronty a teď to bude ještě horší,“ postěžovala si obyvatelka Sokolova.

V Česku aktuálně zřejmě není město nebo obec, jejichž vedení by nad výběrem konkrétních poboček, které Česká pošta plánuje uzavřít, nekroutilo hlavou. Výtku přitom mají společnou. Výběr s nimi nikdo dopředu neprobral.

Zdroj