Poslední červnový týden se budou nejvyšší teploty pohybovat kolem tropické třicítky, více na východě republiky. V noci teploty často neklesnou pod 20 stupňů Celsia. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu lze očekávat bouřky, občas silné, doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru. První červencový víkend by se ale mělo ochladit.

Praha 9:48 27. června 2022

Po tropických teplotách přijde ochlazení | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pondělí bude slunečno, teploty budou až k 34 stupňům Celsia. K večeru bude v Čechách přibývat oblačnosti, objevit se přeháňky a bouřky, někdy i intenzivní.

Teploty v Česku během týdne opět atakují tropickou třicítku. Meteorologové varují před vznikem požárů

Číst článek

V úterý se zatáhne a na většině území se objeví déšť, přeháňky, občas i bouřky. Na východě bude polojasno a déšť se tak často neobjeví. Nejvyšší teploty budou od 23 do 27 stupňů, na východě až 31. Ve středu bude podobné počasí, nejvyšší teploty dosáhnou 26 až 30 stupňů, na jihovýchodě až 33 stupňů Celsia.

Ve čtvrtek, den, kdy si školáci půjdou pro vysvědčení, bude polojasno až oblačno, místy přeháňky až bouřky. Teploty budou od 27 až 31 stupni, denní maxima kolem 33 stupňů. V pátek bude počasí podobné: teploty kolem třicítky, oblačnost proměnlivá a postupně na většině republiky dorazí přeháňky a bouřky.

První červencový víkend bude zpočátku oblačno až zataženo, na většině území bude občasný déšť, přeháňky, místy bouřky. Postupně se vyjasní a přeháňky a bouřky budou pouze ojedinělé; nejvyšší teploty však zůstanou nižší, mezi 20 až 24 stupni, postupně se oteplí na 25 až 29 stupňů.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Konec školního roku doprovodí horko a bouřky, na první prázdninový víkend se ochladí

  2. Policie odložila reklamní větev kauzy Čapí hnízdo. Rozhodnutím se bude zabývat státní zástupce

  3. Devítiletá gymnastka Polyna může opět trénovat. Ukrajinskou uprchlici přijal klub v Havířově

  4. Ministerstvo zemědělství chybovalo ve způsobu rozdělování dotací, upozornil Nejvyšší kontrolní úřad

  5. VIDEO: V Kolumbii se při býčích zápasech zřítila tribuna, nejméně šest lidí zemřelo a další se zranili

  6. Pendolino se v Bohumíně srazilo s posunovací lokomotivou. Strojvedoucí zemřel

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Barrandovský most, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, MS fotbal 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, Válečné ztráty, MS hokej 2023

Doporučujeme