Kontroly dodržování opatření na pražském Hlavním nádraží. Padly i několikatisícové pokuty

1 měsíc starý 13
Kontroly dodržování opatření na pražském Hlavním nádraží. Padly i několikatisícové pokuty

„Policisté namátkové kontroly provádějí jak na nástupištích Hlavního nádraží, tak také v hale a i ve vagónech vlaku,“ uvedl Rybanský. Kromě toho, zda lidé dodržují pravidla pro cestování mezi okresy, policisté také kontrolují, zda mají nasazené správné ochranné pomůcky, tedy respirátor nebo nanoroušku s filtrační účinností nejméně 94 procent.

Podle mluvčího jsou lidé po týdnu opatření ve většině případů již připraveni a porušení vládních nařízení policisté zaznamenávají spíše výjimečně. „V neděli policisté na Hlavním nádraží uložili dvě pokuty z důvodu porušení pravidel pro cestování mezi okresy. V jednom případě to bylo 5 tisíc korun, kdy občan zaplatil na místě, a ve druhém případě to bylo složenkou, kdy pokutu zaplatí do 14 dní,“ dodal mluvčí.

Od prvního března je možné hranici okresů překročit jen kvůli cestě do práce, k lékaři, na úřad či pro zajištění nezbytných potřeb příbuzným. Lidé se při kontrolách mají prokazovat potvrzením o zaměstnavatele či čestným prohlášením.

Policie za první březnový týden provedla přes 700 tisíc kontrol a zaznamenala přes 5 tisíc přestupků proti krizovým opatřením zavedeným vládou. Současné omezení pro cestování mezi okresy platí do 21. března, zatím není jasné, zda vláda nařízení prodlouží.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj