Kontroly na hranicích se Slovenskem budou asi i po 28.10., říká Rakušan. Přináší podle něj výsledky

5 měsíce starý 36

Kontroly na hranicích se Slovenskem budou podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli zvýšenému počtu běženců zřejmě pokračovat i po 28. říjnu. Vláda může o prodloužení rozhodnout ještě na měsíc, tedy do 28. listopadu. Rakušan v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že nemůže vyloučit ani nutnost kontrol i po 28. listopadu.

Praha 14:23 16. října 2022 /--> /--> /--> /-->

Kontroly na slovenských hranicích budou asi i po 28.10., možná i déle, říká Rakušan. Připravuje jednání s Unií | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

K provádění kontrol na hranicích i po 28. říjnu by Česká republika potřebovala souhlas na úrovni Evropské unie. Ministr proto připravuje podklady pro jednání s Evropskou komisí.

Německý parlament bude jednat o migrační politice a zavedení stálých kontrol na hranicích s Českem

Číst článek

Kontroly podle Rakušana přinášejí výsledky, ale razantní pokles migrace by podle něj byl zázrakem. Zavedení kontrol na česko-německých hranicích se podle něj nyní nechystá.

Cizinci přicházející zejména ze Sýrie využívají Česko jako tranzitní zemi, chtějí přes ně pokračovat do dalších států Evropské unie.

Česko zavedlo kontroly na česko-slovenské hranici 29. září. Původně měly trvat několik dní, vláda je už ale jednou prodloužila, a to právě do 28. října.

ČTK /--> /--> /--> /-->

Zdroj