Koronavirus možná omylem unikl z laboratoře, důkazy ale nejsou, připouští Prymula a Hostomský

4 měsíce starý 20

Související

Test na přítomnost nemoci covid-19

Úmrtnost kvůli covidu je v Číně enormní. Za měsíc zemřelo 60 tisíc lidí

Téměř 60.000 lidí zemřelo v čínských nemocnicích v souvislosti s covidem-19 jen za necelých pěti týdnů od 8. prosince loňského roku do letošního 12. ledna. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na čínské úřady, které v uplynulých dnech čelily kritice, že nedostatečně informují o vlně nákazy, která se 1,4miliardovou zemí v posledních týdnech šíří. Jak poznamenává agentura AP, je možné, že další lidé nemoci podlehli doma.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Cestující mířící do Česka z Číny se budou muset prokázat negativním testem na covid

Cestující z Číny do Česka se budou muset před nástupem do letadla prokázat negativním testem na covid, povinnost nebude platit pro Čechy a jejich rodinné příslušníky. Ministerstvo zdravotnictví (MZd) dnes v tiskové zprávě informovalo, že povinnost zavádí od pondělí 16. ledna. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob na dotaz ČTK doplnil, že kontrolovat povinnost budou letecké společnosti podle cílové destinace cestujících.

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Roman Prymula (epidemiolog)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

lyžařské areály

Lyžařské areály trápí nedostatek přírodního sněhu. Některé ruší provoz

V návštěvnosti českých horských středisek se o tomto víkendu negativně projevil nejenom přetrvávající nedostatek sněhu, ale i nedělní deštivé počasí. Některé skiareály proto ruší či omezují provoz a vyčkávají na ochlazení, které by podle předpovědí mohlo přijít ve druhé polovině příštího týdne. Zájem o lyžování přitom mezi lidmi je, ukázala to sobota, kdy některý střediska zaznamenala zvýšenou návštěvnost.

Aktualizováno před 36 minutami

Letadlo se 72 lidmi na palubě havarovalo v Nepálu (15. ledna 2023).

Letadlo se 72 lidmi na palubě havarovalo v Nepálu, mrtvých jsou desítky

Letoun nepálské společnosti Yeti Airlines, který odstartoval se 72 lidmi na palubě z Káthmándů, dnes havaroval v nepálském městě Pokhara. Neštěstí si podle aerolinek vyžádalo nejméně 69 lidských životů. Počty uváděné různými zdroji se liší, nepálský úřad pro civilní letectví informoval o 68 mrtvých. Mluvčí letecké společnosti oznámil, že v letadlo bylo 15 cizinců: pět Indů, čtyři Rusové, dva Jihokorejci a po jednom člověku z Irska, Austrálie, Francie a Argentiny. Pátrání po obětech dnes kvůli tmě již skončilo a pokračovat bude v pondělí. Příčina katastrofy zatím není jasná.

Aktualizováno před 45 minutami

Následky ruského ostřelování v Dnipru

Počet obětí po ruském útoku na obytnou budovu plnou civilistů dál roste

Patrně na šest desítek mrtvých se může vyšplhat bilance sobotního ruského útoku na obytný dům ve výchoukrajinském městě Dnipro. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oznámil, že zásah ruské rakety si vyžádal 25 obětí a dalších 43 lidí je nezvěstných.

před 1 hodinou

Petr Pavel

Petru Pavlovi lidé během noci poslali více než milion korun

Prezidentskému kandidátovi Petru Pavlovi zatím lidé přispěli na druhé kolo voleb asi 1,25 milionu korun. Od vítězství v prvním kole ho do dnešních 14:30 finančním darem podpořilo zhruba 400 lidí. Obdržel hlavně příspěvky v řádu tisíců korun. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. 

před 2 hodinami

Pavel Blažek

Ministr Blažek prozradil, jestli Zeman plánuje vyhlásit amnestii

V současné době se podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) nepřipravuje amnestie ke konci mandátu prezidenta Miloše Zemana. Řekl to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. V polovině prosince uvedl i sám prezident, že amnestii do konce svého mandátu nevyhlásí. K vyhlášení amnestie na rozdíl od prezidentské milosti by potřeboval spolupodepsání premiérem.

před 2 hodinami

Danuše Nerudová měla být podle průzkumů Petru Pavlovi a Andreji Babišovi mnohem vyrovnanějším soupeřem.

Výsledky voleb se oproti průzkumům opět liší. Déjà vu, z něhož plyne poučení

Říká se, že po bitvě je každý generál. Nemyslím teď vítěze prvního kola Petra Pavla, u prezidentských voleb a jejich výsledků se ale chvíli pozastavme. Oproti průzkumům se totiž v jedné věci hodně liší, takže prostor pro kritiku se nabízí. Daleko lepší ale bude, když zdůrazníme, v čem jsou průzkumy přínosem. 

před 2 hodinami

Zbyněk Stanjura

Stanjura: Vláda nebude součástí prezidentské kampaně, opozice se o to snaží

Vláda se nebude podílet na ničí prezidentské volební kampani, řekl dnes v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Předvolební debaty před druhým kolem prezidentských voleb by se podle něj měly více zaměřit na prezidentské kompetence. Sám ve volbě podpoří vítěze prvního kola voleb Petra Pavla. Podle předsedkyně klubu hnutí ANO Aleny Schillerové by Pavel byl v případě zvolení prezidentem pouze loutkou současné vlády.

před 4 hodinami

Zbyněk Stanjura

Stanjura potvrdil, že se vláda chystá změnit daně. V rozpočtu se neprojeví

Případná úprava sazeb daně z přidané hodnoty (DPH), o níž nyní uvažuje vláda, bude rozpočtově neutrální, řekl dnes v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Podle něj by cílem změn bylo zjednodušení daňového systému. Návrh chce mít hotový na jaře.

před 5 hodinami

Andrej Babiš

Andrej Babiš nebo Petr Pavel? Sázkové kanceláře mají o vítězi voleb jasno

Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel je sázkovým favoritem i před druhým kolem prezidentských voleb. Na jeho vítězství je kurz okolo 1,12:1, zatímco na výhru předsedy hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše 6:1. Češi už na volbu prezidenta prosázeli skoro 300 milionů korun.

před 6 hodinami

Ruská armáda

Rusku dochází vojáci? Zvažuje, že zvýší horní věkovou hranici pro odvod branců

Rusko zvažuje, že zvýší horní věkovou hranici pro odvod branců z 27 na 30 let. Na twitteru o tom v pravidelném hlášení o válce na Ukrajině informuje britské ministerstvo obrany, podle něhož s příslušným návrhem přišel tento týden šéf branného výboru ruského parlamentu Andrej Kartapolov. Na povinnou vojenskou službu teď v Rusku musí muži ve věku od 18 do 27 let.

před 7 hodinami

Olaf Scholz

Německo otevřelo druhý terminál na zkapalněný zemní plyn

Německý kancléř Olaf Scholz oficiálně otevřel terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Lubminu na pobřeží Baltu. Pro Německo je to po terminálu v severoněmeckém Wilhelmshavenu druhé plně zprovozněné zařízení na opětovné zplynování LNG. Scholz na ceremonii prohlásil, že Německo zimu dobře zvládne a že zásobování plynem je zajištěno.

před 8 hodinami

To, co předvedl Babiš na tiskové konferenci, vyděsilo i politology. Chce zneužít náladu ve společnosti

Předseda ANO Andrej Babiš odstartoval projevem po prvním kole prezidentské volby negativní a konfrontační kampaň. Vyplývá to z vyjádření politologů pro ČTK. Bývalý premiér tak chce podle nich odradit voliče svého soupeře, bývalého představitele české armády a NATO Petra Pavla, aby volili ve druhém kole, a také voliče neúspěšných kandidátů, aby Pavlovi dali hlas.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj