Koronavirus řádí ve fotbalovém Slovácku, pozitivní test má i kouč Svědík

2 měsíce starý 9

Koronavirus řádí ve fotbalovém Slovácku, pozitivní test má i kouč Svědík

Podle iSport.cz mělo pozitivní výsledek 11 hráčů a také hlavní trenér Slovácka Martin Svědík. "Při pravidelném testování na přítomnost koronaviru byl v klubu 1. FC Slovácko nalezen vyšší počet pozitivních případů. Klub je v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a o případném odložení utkání rozhodne LFA," řekl tiskový mluvčí Slovácka Marek Jurák.

LFA čeká na oficiální zprávu od krajské hygienické stanice. Je však pravděpodobné, že páteční ligovou předehrávku v pražském azylu nováčka z Pardubic nebude moci Slovácko odehrát.

Kvůli covidu-19 už v této sezoně musela do karantény polovina prvoligových celků a odložena byla řada zápasů. Problémy s koronavirem měly i další týmy, které ale do izolace nemusely.

Naprostá většina utkání se už dohrála, aktuálně jsou odloženy dva duely pražské Sparty. K dohrávce 21. kola doma s Příbramí nastoupí Letenští v úterý, zápas nadcházejícího 22. kola v Jablonci zatím náhradní termín nemá.

Slovácko je v neúplné ligové tabulce třetí. Naposledy hrál tým trenéra Svědíka v neděli, kdy doma podlehl vedoucí Slavii 2:3 a nebodoval po devíti kolech.

Zdroj