Kouč Jalonen ukázal na třiadvacet hráčů, smůlu mají Kaut a Voženílek

6 měsíce starý 15

 Lukáš Caha

Nezapsaní zůstali před pátečním vstupem do turnaje v lotyšské metropoli proti Slovensku pouze útočníci Martin Kaut ze San Jose a Daniel Voženílek z mistrovského Třince.

Oba budou muset před svou případnou premiérou na velké mezinárodní akci čekat na další vývoj a může o jejich osud rozhodnout i fakt, zda případně generální manažer Martin Havlát získá nějakou další posilu z pokračujících bojů v play off v Severní Americe.

V kádru jsou bez Kauta nyní čtyři posily z NHL - Vejmelka, obránce Jakub Zbořil z Bostonu a útočníci Filip Chytil z New York Rangers a Dominik Kubalík z Detroitu. V zámoří hrál na farmě v Arizoně v Tucsonu v nižší AHL také obránce Ronald Knot.

Na turnaji se s jistotou představí deset bronzových medailistů z loňského šampionátu ve Finsku. Na první české medaili po deseti letech se podíleli Langhamer, Vejmelka, obránci Michal Jordán z Rapperswilu-Jona, Michal Kempný ze Sparty a Tomáš Kundrátek s útočníkem Jakubem Flekem z Komety Brno, Jiří Černoch z Karlových Varů, Jiří Smejkal Oskarshamnu, Michael Špaček z Ambri-Piotty a kapitán Roman Červenka, Jordánův klubový spoluhráč.

Na první velkou akci se mohou těšit Zbořil, Tomáš Dvořák s Janem Košťálkem z Pardubic, David Němeček s útočníkem Davidem Tomáškem ze Sparty, Ondřej Beránek z Karlových Vary a Filip Chlapík z Ambri-Piotty. Knot a útočník Lukáš Sedlák z Pardubic byli na loňských olympijských hrách, ale na MS se představí rovněž poprvé.

Sedmatřicetiletý mistr světa z roku 2010 Červenka se představí už na desátém šampionátu, hrál i na čtyřech olympijských hrách a na Světovém poháru v roce 2016.

Zdroj