Královna možná malou Lilibet nikdy neuvidí. Harry a Meghan pokřtí dceru v Kalifornii

3 měsíce starý 70

Právě křest malé Lilibet měl být chvílí, kdy se královna s holčičkou, která nese jméno, jímž Alžbětu oslovoval její manžel Princ Philip i otec král Jiří VI, setká. Rozhodnutí páru, který už druhým rokem žije v Americe a vzdal se královských povinností, ale vyvolává obavy, jestli se vůbec někdy Alžběta s pravnučkou vzhledem ke svému věku setká.

Harry už před týdnem oznámil, že se do Británie nevrátí ani u příležitosti večírku na počest své zesnulé matky princezny Diany. Zřejmě za tím stojí obava ze setkání s bratrem Williamem, se kterým stále ještě nemá vyřešené spory kvůli odchodu od královské rodiny.

Pokud ale nebude křest v Británii, pro malou Lilibet to do budoucna znamená, že nebude automaticky považována za členku anglikánské církve – na rozdíl od svého bratra Archieho, kterého podle pravidel pokřtil pár ve Windsoru v roce 2019.

Křtiny proběhnou v USA

Kolem křtu malé Lilibet se rojí další spekulace. Pár udajně nechce přijet ani proto, že by to byla Meghanina první cesta do Británie od loňského odjezdu. Navíc před několika měsíci v rozhovoru s Oprah Winfreyovou nemluvila o královské rodině příliš pozitivně. Vévodkyně se prý setkání s rodinou svého manžela obává.

Vévodovi a vévodkyni ze Sussexu se druhé dítě narodilo 4. června letošního roku. Holčička přišla na svět v kalifornské Santa Barbaře. Dříve se předpokládalo, že pár, který dceru pojmenoval podle královniny přezdívky, pokřtí své dítě na hradě Windsor před zraky britské královny.

Zdroje blízké královské rodině však nyní tvrdí opak. „Je velmi nepravděpodobné, že by pár pokřtil malou Lilibet ve Velké Británii. Místo toho se křtiny uskuteční nejspíš v americkém biskupském kostele,“ uvádí deník Daily Mail s odkazem na zdroje z Buckinghamského paláce. Je tedy otázkou, kdy se královna se svou pravnučkou vůbec setká.

Zdroj