Krásná podnikatelka a devítinásobná babička. Jak se Trumpová vyšvihla ze Zlína ke smetánce?

4 měsíce starý 133

Ivana Marie Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta. Když u ní rodiče zaznamenali pohybové vlohy, podporovali ji ve sportovní kariéře. Ve třech letech už stála na lyžích, ve dvanácti byla v reprezentaci. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Tehdejší Československo jí ale brzy připadalo malé, takže aby mohla odejít na Západ, vdala se za lyžaře s rakouským pasem Alfreda Winklmayra.

Podruhé se provdala v roce 1977 za Donalda Trumpa, se kterým se rozvedla v roce 1992. „Donald nebyl bohatý, když jsme se brali. Úspěch byl náš společný. Po rozvodu jsem sice dostala peníze, ale ty jsem rozmnožila nejmíň tisíckrát,“ řekla Trumpová. Manželé spolu podnikali, stavěli hotely a kasina. I největší kritici Ivany uznávají, že Donald za své miliardy hodně vděčí právě obchodnímu nadání své exmanželky. Rodinnou idylku ukončil v roce 1992 až Trumpův románek s bývalou Miss Georgia Marlou Maplesovou.

Potřetí se Trumpová provdala v roce 1995 za Itala Riccarda Mazzucchelliho, manželství trvalo dva roky. Jejím čtvrtým a posledním mužem byl v letech 2008 až 2009 o 23 let mladší italský model Rossano Rubicondi.

Ivana Trumpová má také tři děti, všechny s Donaldem Trumpem –⁠ Donalda mladšího, Ivanku a Erika. Je devítinásobnou babičkou. Aktivit měla Trumpová celou řadu –⁠ vlastnila síť hotelů, stavěla mrakodrapy, pomocí teleshoppingu prodávala vlastní kosmetiku, oblečení, módní doplňky nebo šperky. O byznysu či o vztazích mezi ženami a muži také pořádala přednášky, psala knihy a sloupky do magazínu, měla i vlastní reality show.

Trumpová se ráda vracela také do Česka. V předchozích letech byla například členkou poroty na finále České Miss a objevila se i na mistrovství světa v lyžování v Liberci. V roce 2017 převzala v Praze cenu Ambasador České republiky, kterou uděluje Společnost CZECH TOP 100, při té příležitosti se také na Hradě sešla s prezidentem Milošem Zemanem.

Napsala také několik knih, které byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Kvůli románu For Love Alone (Sama na lásku) se s ní Trump dokonce v roce 1992 soudil o 25 milionů dolarů; spor ale skončil vzájemným urovnáním. Poslední knihou Trumpové je publikace s názvem Raising Trump (2017, Jak vychovat Trumpa), v níž odhalila svůj život v komunistickém Československu, manželství a bouřlivý rozvod s Trumpem i výchovu společných dětí.

Zdroj