Krejčíková útočí na první trojku, ale fanoušci nikde. Přitom září, chválí ji soupeřka

3 měsíce starý 15

 Reuters

Rodačka z Ivančic při premiéře v Indian Wells asi nečekala, že jí uprostřed kalifornské pouště může být během zápasu i zima. Ale program třetích kol se v pondělí protáhl a Krejčíková se s Amandou Anisimovovou dostala na kurt až v půl desáté večer, kdy teplota klesá pod dvacet stupňů a zvedá se vítr.

"Bylo to opravdu nepříjemné, hlavně ten vítr. Snažila jsem se soustředit na svou hru a dělat co nejméně nevynucených chyb," přiznala po zápase česká tenistka.

A zvládla to na výbornou, mladé Američance povolila jen pět her a hladce postoupila do osmifinále turnaje.

To znamená, že se zase o krůček přiblížila první trojce žebříčku, momentálně ji v živém rankingu patří už čtvrtá příčka. Pokud by v Indian Wells vyhrála, přeskočí dosud třetí ženu světa krajanku Karolínu Plíškovou. Přitom ještě před rokem patřila Krejčíkové až 114. pozice. 

Triumf na French Open a nebývalá konzistence výkonů ji sice tlačí žebříčkem stále výše, ale na tribunách se to v zástupech fanoušků prozatím neodráží. V pondělí si prázdných sedaček během jejího vystoupení všimli i někteří fanoušci na sociálních sítích a neodpustili si jízlivou poznámku.

"Koukám, že si Krejčíková vzala do Indian Wells celou svou fanouškovskou základnu," stálo v jedné z nich.

Pětadvacetileté tenistky se zastali někteří uživatelé pod příspěvkem, ale její um a pohlednou hru vyzdvihla i její příští soupeřka, Španělka Paula Badosaová, se kterou si to rozdá už o čtvrtfinále. 

"Jsme s Bárou velmi dobré kamarádky, často spolu trénujeme. Co letos dokázala, je neuvěřitelné, přímo šílené, teď vážně září," chválí ji Španělka.

I Badosaová letos prožívá životní sezonu. Zatímco sezonu začínala jako světová sedmdesátka, teď ji najdeme už v první třicítce. I když už Krejčíkovou jednou letos porazila, stejně z ní má respekt. 

"Je hrozně talentovaná, dobře vím, že to bude hodně a hodně těžký zápas," dodala.

Také Češka si je moc dobře vědomá, kdo se proti ní v úterý odpoledne kalifornského času postaví. "Je to jedna z mých nejoblíbenějších holek na okruhu. Bude to hezká bitva, moc se na to těším," pronesla Krejčíková. 

Zdroj