Kremelský režim se dostává do nových výšin idiocie, píše novinář Něvzorov. Jde o zatykač na finskou premiérku

před 2 měsíce 61

Ruský novinář Alexandr Něvzorov žijící v exilu okomentoval vydání zatykače na estonskou premiérku Kaju Kallasovou ruskými úřady. Úřady neuvádějí důvod, ale komentátoři to dávají do souvislosti s odstraňováním památníků pocházejících z dob SSSR. To nakonec potvrdil i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle serveru Mediazona jsou na seznamu „hledaných osob“ desítky dalších činitelů pobaltských zemí.

Novinář Něvzorov soudí, že toto rozhodnutí je tak absurdní, že se tím kremelský režim sám kompromituje.

„Pšššššššššt! Důležité je, abyste je nevyplašili. Všechno se vyvíjí tím nejúžasnějším způsobem. Existovaly obavy, že se Putinovi a jeho ‚vertikále‘ vrátí část rozumu. To se naštěstí neděje,“ píše Něvzorov na Telegramu.

„Kremelský režim se dostává do nových výšin idiocie. Každý jeho nový čin je podstatně marasmatičtější než ten předchozí. Je velmi důležité nebránit jim v pohybu správným směrem. Musí dosáhnout onoho bodu, kdy i Federální bezpečnostní služba konečně rozhodne o povinné hospitalizaci,“ píše dále novinář.

Podle něj se k tomu „střízliví úředníci ministerstva zahraničí“ odmítli vyjádřit. „A opilec Zacharovová se párkrát expresivně zajíkla a řekla, že ‚za všechno se musí odpovídat. Tohle je teprve začátek‘.“ Něvzorov naráží na rozšířené mínění, že mluvčí ruského ministerstva Maria Zacharovová má problémy s alkoholem, čemuž by nasvědčovalo její často extravagantní chování a pozornost budící výroky.

Nakonec ve svém komentáři zmiňuje faktickou bezvýznamnost podobných aktivit ruského režimu.

„Moskva má v Pobaltí a Finsku utnuté ruce. A svými pahýly nemůže upilovat ani hraniční závoru na finských hranicích.“

Přečtěte celý článek