Křetínského EPCG vstupuje do španělského maloobchodního řetězce Eroski

4 měsíce starý 9

Firma EP Corporate Group miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče získala podíl 50 procent ve španělském maloobchodním řetězci Eroski a jeho dceřiných společnostech Caprabo a Cecosa. V Katalánsku bude spoluvlastnit supermarkety pod značkou Caprabo, na Baleárských ostrovech pod značkou Eroski.

„Tato transakce představuje důležitý krok pro naši společnost, která se etablovala jako jeden z předních hráčů na evropském maloobchodním trhu s potravinami. Eroski provozuje silnou síť obchodů s velmi zajímavým potenciálem. Plně podporujeme další plány expanze,“ uvedl ředitel EP Global Commerce Marco Arcelli.

Eroski je distribuční skupina ve Španělsku a provozovatel supermarketů v regionech Galicie, Baskicka, Navarry, Katalánska a Baleárskéch ostrovů. Obchodní síť Grupo Eroski má 1645 podniků, mezi které se řadí supermarkety, hypermarkety, dále čerpací stanice, cestovní kanceláře a obchody se sportovním vybavením. Uvádí, že má více než šest milionů zákazníků a zaměstnává více než 33 tisíc pracovníků.

EP Corporate Group působí v energetice, investuje do infrastrukturních aktiv nebo médií. Je i jedním z investorů ve velkoobchodu s potravinami v Evropě, v německé společnosti Metro drží 40,6 procenta akcií. Akcionáři skupiny Daniel Křetínský a tým manažerů spolu s Patrikem Tkáčem drží rovněž prostřednictvím společnosti Vesa Equity Investment menšinové podíly ve francouzském obchodním řetězci Casino Guichard Perrachon nebo v britské maloobchodní skupině Sainsbury’s. Křetínský je také spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, které provozuje ekonomický web E15.cz.

Autor: ČTK, vku

EUR 26,1 26,18
USD 22,08 22,22
GBP 30,51 30,67
Zdroj