Křivda v Římě. Murray se hádal marně, ale měl pravdu. Fanoušci ho vypískali

6 měsíce starý 9

 Reuters

Na duel prvního kola turnaje v Římě se upírala značná pozornost, utkaly se totiž dvě stárnoucí hvězdy světového tenisu, domácí Fabio Fognini a Brit Andy Murray.

Ital, momentálně hráč druhé světové stovky, nakonec dramatickou bitvu ovládl ve třech setech, k zisku první sady mu ale pomohlo i chybné rozhodnutí rozhodčích. 

Míč z jeho rakety skončil těsně za základní čárou, pomezní sudí však rozhodl opačně. Murray si okamžitě vyžádal kontrolu z umpiru, k jeho velkému překvapení ale stejný verdikt po prohlédnutí stopy vyřkl i populární švédský arbitr Lahyani.

"Andy, vidím to stejně, stopa se lehce dotýká čáry," vysvětlil.

Šokovaný držitel titulu Sir jen bezmocně halekal ve snaze opravit Lahyaniho chybný úsudek: "Kamaráde, přímo tady vidíš stopu míčku. Mohamede, podívej. Jak si můžeš myslet, že je tohle dobrý míč? Jak je to možné?" 

Všechno marné. Sudí už mířil zpět na svou vysokou židli, zatímco Murray s pohledem upřeným k antuce stále zpracovával, co se právě stalo. Pak se vydal ještě jednou protestovat.

"Ty víš, že tohle jsi pokazil, víš to," zopakoval bývalý první hráč světa, kterému aktuálně patří v žebříčku 42. pozice.

Následný záběr jestřábího oka, které ale na turnaji nemůže být využíváno, potvrdil, že míček skutečně dopadl do těsného autu. Čáry se vůbec nedotkl. Místo získaného fiftýnu si tak Murray ještě vyslechl pískot a bučení domácího publika.

Po zápase se k situaci ještě vrátil na svém Instagramu. 

"Stadion plný pískajících a bučících Italů, kteří si myslí, že se snažím Fabia podvést, protože Mo neuměl správně přečíst stopu. Díky, kamaráde," vzkázal Murray Lahyanimu.

Frustrovaný byl i Andyho bratr Jamie Murray. "Jak můžeš rozhodnout tak špatně, když slezeš ze židle a podíváš se na stopu? Kde je elektronické hlášení autů?" ptal se.

Systém, který úplně nahradí čárové rozhodčí, však bude na okruhu ATP zaveden až za dva roky.

"Je čas přijmout inovace a nové technologie. Náš sport si zaslouží tu nejpřesnější formu rozhodování a jsme potěšeni, že to bude od roku 2025 v rámci celé tour," uvedl na začátku května šéf organizace ATP Andrea Gaudenzi.

Zdroj