Krutá prohra ve Walesu. Vyloučení Schicka Češi přežili, skvostný centr Balea už ne

5 měsíce starý 10

Prakticky celý druhý poločas výběr Jaroslava Šilhavého odehrál bez vyloučeného útočníka Patrika Schicka. Ten dostal červenou kartu poté, co se v pokutovém území soupeře po vzájemném držení ohnal po Connoru Robertsovi.

V 77. minutě se síly vyrovnali, právě Roberts obdržel druhou žlutou kartu. O pět minut později ale o výhře Walesu rozhodla trefa po skvělém centru Garetha Balea.

V rohu hřiště hvězdu Tottenhamu nedokázal ubránit Vladimír Coufal, v pokutovém území zase zaváhal Jan Bořil, který podskočil míč před hlavičkujícím Jamesem.

Český tým prohrál po čtyřech zápasech a nenavázal na středeční úvodní vítězství ve skupině 6:2 nad Estonskem a sobotní remízu 1:1 s favorizovanou Belgií. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na kontě čtyři body a v tabulce z druhého místa ztrácejí tři body na vedoucí Belgii.

Podrobnosti připravujeme

Kvalifikace mistrovství světa ve fotbale:

Skupina E:

Wales - ČR 1:0 (0:0)

Branka: 81. James. Rozhodčí: Hategan - Ghinguleac, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: C. Roberts, J. Lawrence - Jankto, Zima (mimo hřiště). ČK: 77. C. Roberts - 49. Schick. Bez diváků.

Wales: Ward - Mepham (57. Moore), J. Lawrence, Rodon - C. Roberts, Wilson (76. J. Williams), Ampadu, Morrell, N. Williams - Bale, James. Trenér: Page.

ČR: Vaclík - Coufal (87. Vydra), Kúdela (87. Barák), Čelůstka, Bořil - Holeš (53. Krmenčík), Souček - Provod (83. Kadeřábek), Darida, Jankto (83. Masopust) - Schick. Trenér: Šilhavý.