Kulturní akce: venku 5000 lidí, 2000 uvnitř, naznačil Babiš

1 měsíc starý 12

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: ČTK

Kulturní akce: venku 5000 lidí, 2000 uvnitř, naznačil Babiš

„Předpokládá se, že od 1. 7. se navýší počet na kulturních akcích, to znamená, že venku by mohlo být až 5000 lidí za určitých podmínek a vevnitř až 2000,” uvedl Babiš s tím, že věc se bude řešit v pondělí na vládě.

Čau lidi! Dneska je zase speciál, má to 20 minut 😇 Ale nebojte, určitě to dáte, je tam totiž názor Pirátů na migraci z...

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Neděle 13. června 2021

Nyní platí, že na kulturních akcích může být 1000 lidí uvnitř a 2000 venku. Vláda v pondělí rozhodla, že od 14. června bude kapacita venku bez omezení, pro vnitřní sály budou moci pořadatelé využít jen polovinu kapacity. Uvnitř budou moci i nadále být jen usazení diváci, venku bude možné prodávat i lístky na stání s tím, že na každého diváka musí vyjít čtyři metry čtvereční.

V pondělí bude vláda jednat rovněž o nošení ochrany dýchacích cest ve školách. „Samozřejmě jsou na to různé názory, doufejme, že to bude racionální a že to další rozhodnutí bude bezpečné a aby vyhovovalo všem,” řekl Babiš.

Momentálně se nemusejí nosit respirátory při výuce ve všech krajích s výjimkou tří, a to Libereckého, Zlínského a Jihočeského. V těchto třech krajích by se však mohla situace záhy změnit, protože i tam je epidemiologický vývoj lepší. V neděli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) uvedl, že v pondělí o tom bude rozhodovat vláda.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj