Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000 uvnitř za určitých opatření. V nedělním videu na sociálních sítích to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Rada vlády pro zdravotní rizika a kabinet podle něj bude také v pondělí řešit nošení roušek ve školách.

Praha 19:36 13. června 2021

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Aktuálně od úterý 8. června platí, že na kulturních akcích může být 1000 lidí uvnitř a 2000 venku. Podmínky testování se v kultuře sjednotily s restauracemi a na kulturních akcích je možné konzumovat občerstvení formou bufetu nebo bufetu s obsluhou s výjimkou konzumace v hledišti. Stále platí, že je možné naplnit jen polovinu hlediště venku i uvnitř.

Biochemik Hostomský: Všechny síly bych upřel na rizikové skupiny, očkovat děti je předčasné

Číst článek

Od pondělí 14. června bude kapacita venku už bez omezení, pro vnitřní sály stále budou moci pořadatelé využít jen polovinu kapacity. Uvnitř budou moci i nadále být jen usazení diváci, venku bude možné prodávat i lístky na stání s tím, že na každého diváka musí vyjít čtyři metry čtvereční. Stále bude pro návštěvníky platit nutnost mít zakryté dýchací cesty.

Co se týče roušek ve školách, žáci a učitelé je při výuce aktuálně nemusí nosit ve většině krajů, výjimkou jsou Jihočeský, Zlínský a Liberecký kraj. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v neděli v Ústí nad Labem uvedl, že povinnost bude zřejmě zrušena i ve zbývajících oblastech. Povinnost mít zakrytý nos a ústa zůstala pro přestávky a společné prostory škol.

Čau lidi! Dneska je zase speciál, má to 20 minut 😇 Ale nebojte, určitě to dáte, je tam totiž názor Pirátů na migraci z roku 2020, a taky na POLYAMORII. Co to je? Taky jsem nevěděl, nebojte. Ale dozvíte se to až na konci. Tak se dívejte 👍 youtu.be/6D0-CeS1OIo

18:09 – 13. 06. 2021

6 61

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Z 0:2 na 3:2 na sety. Djoković vyhrál po velkém obratu podruhé v kariéře Roland Garros

  2. Kulturních akcí se od července bude moci zúčastnit 2000 lidí uvnitř a 5000 lidí venku, oznámil Babiš

  3. Komunistický antisemitismus a dcery ‚židovského buržoazního nacionalisty‘. Příběh Koskové a Vaňkové

  4. Díky Bidenovi může svět řešit výzvy ‚s novým elánem‘, řekla Merkelová. Vztahy s USA chválil i Macron

  5. Bezose a jeho bratra doprovodí do vesmíru neznámý milionář. Za cestu zaplatil 28 milionů dolarů

  6. Krejčíková má tenisovou amnézii, pamatuje si jen to dobré. Siniaková byla jako ninja, hodnotí Navrátilová

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme