Kvůli demonstrantům evakuovali úředníky z Kapitolu v Georgii

3 měsíce starý 22

Policie evakuuje Brada Raffenspergera (uprostřed) z budovy kapitolu v Atlantě ve státě Georgia. Foto: Alyssa Pointer, ČTK/AP

Kvůli demonstrantům evakuovali úředníky z Kapitolu v Georgii

"Viděli jsme, co se děje u Kapitolu státu Georgia, a řekli jsme si, že bychom tu neměli být, že bychom neměli být tou jiskrou," řekl agentuře AP jeden z volebních úředníků státu Gabriel Sterling.

Podle AP se před budovou, ve které sídlí guvernér i obě komory zákonodárného sboru státu Georgia, shromáždila dnes asi stovka příznivců prezidenta Donalda Trumpa. Někteří z nich měli střelné zbraně.

O víkendu v USA zveřejnili nahrávku telefonátu, v němž Trump říká Raffenspergerovi, že je třeba "najít" dostatečný počet hlasů na zvrácení výsledku prezidentských voleb v Georgii. Demokrat Joe Biden v tomto státě zvítězil nad Trumpem asi o 12 000 hlasů.

V Georgii se v úterý konaly ostře sledované senátní volby. Místní obyvatelé vybírali ve druhém kole hned dva senátory. Jedním z nich se stal demokrat Raphael Warnock, který podle prognóz předních amerických médií porazil republikánskou senátorkou Kelly Loefflerovou. Ve druhém klání vede rovněž demokratický kandidát Jon Ossoff. Podle listu The New York Times má nyní náskok asi 18.400 hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj