Kvůli informacím o Vrběticích a Rusku se dnes sejde bezpečnostní výbor PS

4 týdny starý 2

foto Ilustrační foto - V Praze se 9. prosince konala celostátní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Na snímku vlevo je poslanec Radek Koten.

Praha - Situací kolem možného zapojení ruské tajné služby do explozí v muničním areálu ve Vrběticích se bude dnes večer zabývat na mimořádném jednání sněmovní bezpečnostní výbor. Svolal ho předseda výboru Radek Koten (SPD), informovala ČTK mluvčí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Barbora Zeťová.

O záležitosti, která vedla k vyhoštění 18 Rusů z ambasády v Praze a odvetnému vyhoštění dvacítky českých diplomatů z Moskvy, budou v příštích dnech jednat i další orgány. Dnes se situací bude zabývat vláda či senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, v úterý je v plánu mimořádné jednání sněmovní komise pro dohled nad civilní rozvědkou.

Na dnešní mimořádné jednání bezpečnostního výboru dostali pozvánku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), který aktuálně vede vedle vnitra také českou diplomacii, ale mimo jiné také šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka, uvedla Zeťová.

Zdroj