Kvůli poruše trakčního vedení na Vysočině nejezdí mezinárodní rychlíky do Brna

5 měsíce starý 63

foto Vlak, rychlík, železniční přejezd - ilustrační foto.

Jihlava/Praha - Kvůli poruše trakčního vedení u Golčova Jeníkova na Vysočině nejezdí mezinárodní rychlíky přes Brno, úsek objíždějí přes Přerov. Regionální vlaky nahradily autobusy. Omezení na koridoru začalo po 09:00. Správa železnic na twitteru uvedla, že po jedné koleji by se mělo začít jezdit zhruba od 14:00, plné obnovení provozu předpokládá v podvečer.

"Kvůli poškozenému trakčnímu vedení po pádu stromu je zatím zcela zastaven provoz na trati přes Vysočinu u Golčova Jeníkova, část vlaků mezi Prahou a Brnem jezdí přes Přerov," informovala po poledni Správa železnic.

Odklon se dotkl spojů EC Metropolitan směřujících z Prahy přes Brno a Břeclav dál na Slovensko a do Maďarska nebo rychlíků Vindobona, které spojují Prahu, Brno a Vídeň. Tyto vlaky kvůli poruše na koridoru jely v úseku Kolín - Břeclav po objízdné trase přes Přerov, mimo stanice Brno-Královo Pole a Brno-hlavní nádraží, uvedly na webu České dráhy. Některé vnitrostátní rychlíky byly mezi stanicemi Golčův Jeníkov a Leština u Světlé zrušeny, další nabraly zpoždění.

Zdroj