Kvůli znásilnění na Proseku obvinila policie muže z pěti trestných činů

před 2 týdny 34

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Praha - Policie obvinila muže, kterého zadržela v souvislosti s přepadením ženy na pražském Proseku, ze znásilnění, loupeže, krádeže, omezování osobní svobody a z maření výkonu úředního rozhodnutí. Zároveň podala státní zástupkyni podnět na jeho vzetí do vazby. Policisté to dnes uvedli na síti X. V případě odsouzení muži hrozí až deset let vězení.

Napadená žena čekala ve čtvrtek dopoledne v autě před školou na svého syna. Pachatel ji podle policie donutil pod pohrůžkou násilí, aby si přesedla na místo spolujezdce. Poté ji odvezl na neznámé místo, kde ji znásilnil. S autem pak přejel do jiné ulice, odkud odešel. Ženu ve voze zanechal spoutanou a polonahou.

K popisu muže tehdy policisté sdělili, že byl cítit zatuchlinou a mluvil česky. Čtyřicetiletého podezřelého dopadli v noci na neděli v Mělníce.

Za znásilnění hrozí v základní sazbě půl roku až pět let vězení. Pokud se pachatel dopustí soulože nebo srovnatelného pohlavního styku, sazba se zvyšuje na dva až deset let. Při případném způsobení těžké újmy na zdraví pak sazba činí pět až 12 let odnětí svobody.

Přečtěte celý článek