Kde se nacházíte: iROZHLAS.cz / Zprávy ze světa | Související témata: lavina Norsko

Čtyři lidé, z toho nejméně jeden zahraniční turista, zahynuli ve dvou lavinách na vzdáleném severu Norska. Informovala o tom v pátek podle agentury AFP místní policie.

Oslo 21:23 31. března 2023

Další dva lidé podle Pettersena zahynuli o něco později, když jiná lavina smetla dům a stodolu do moře na ostrově Reinöya. (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Pětičlennou skupinu zahraničních turistů zasáhla lavina u hory Kavringtinden v jedné z nejsevernějších oblastí skandinávské země. Jeden z turistů zemřel, oznámil na tiskové konferenci Morten Pettersen z policie v Tromsu. Další dva členové skupiny byli podle něj zraněni.

Policie pracuje na identifikaci mrtvého turisty. Starosta nedalekého Lyngenu AFP řekl, že skupina přijela z Itálie, ale národnost turisty je neznámá.

Další dva lidé podle Pettersena zahynuli o něco později, když jiná lavina smetla dům a stodolu do moře na ostrově Reinöya. Ve stodole bylo v době neštěstí 140 koz.

Večer policie oznámila, že jiná lavina v severním regionu Nordreisa zabila čtvrtého člověka. „Tento člověk patřil ke skupině zahraničních turistů. Jiný člen skupiny ho lokalizoval a přivolal záchranné služby,“ uvedla policie, aniž by upřesnila národnost oběti.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Laviny v Norsku zabily čtyři lidi, včetně nejméně jednoho zahraničního turisty

  2. Zastupitelé Dolní Cerekve zmenší Moravu na úkor historických Čech

  3. ‚Složité, ale vím, že je to správné.‘ Obránce Slavie Hovorka ukončil v 29 letech kariéru, trápí ho zdraví

  4. Amerika testuje, jestli zůstává zemí, která respektuje svůj právní systém, říká expert ke stíhání Trumpa

  5. Robot ChatGPT má problém, Itálie omezila jeho užívání. Provozovateli hrozí pokuta

  6. USA a Západ jako ‚existenční hrozba‘. Putin schválil doktrínu ruské zahraniční politiky

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme