Ledecká přišla o oblíbeného fyzioterapeuta, Lešák skončil

4 měsíce starý 118

 Reuters

Lešák napsal k fotce s Ledeckou a týmem "Díky!" a přidal výčet úspěchů na lyžích a na prkně, u kterých asistoval. "Mnoho dalších umístění v desítce a spousta zábavy," uvedl.

S Ledeckou byl Lešák od léta roku 2018. Tehdy zimní obojživelnice sháněla fyzioterapeuta místo Jakuba Marka, který odešel po úspěšné olympiádě v Pchjongčchangu 2018. Po čtyřech letech se tak situace opakuje. Lešák končí vydařené zimě s vrcholem na hrách v Pekingu.

Lešákovy schopnosti si Ledecká opakovaně pochvalovala. Hned při prvním kontaktu jí rovnal záda a v sezoně s ní trávil z celého realizačního týmu nejvíc času. Mimo jiné jí pomáhal po loňském ošklivém pádu v Crans Montaně či letos před slalomem do kombinace na olympiádě.

Ledecká za pomoci Lešáka vyhrála tři závody Světového poháru na lyžích a pět na snowboardu, na němž v Pekingu obhájila olympijské zlato v paralelním obřím slalomu. "Její radost z pohybu jí pomáhá překonávat obtíže spojené s kombinací těch dvou sportů," řekl Lešák v minulosti.

Po olympiádě obvykle dochází ke změnám v realizačních týmech. U Ledecké by měl nejspíše zůstat italský odborník Franz Gamper. Dalšími členy jejího týmu jsou lyžařský kouč Tomáš Bank, pro snowboard Američan Justin Reiter a lyže i prkno servisuje Miloš Machytka.

Zdroj