Ledovka bude vzácná. Většina vinařů na jihu Moravy výrobu vzdala

1 měsíc starý 5

Speciálního sladkého vína vyráběného ze zmrzlých hroznů bude v ročníku 2020 výrazně méně. „Letos jsem nenechal ve vinici žádné hrozny na ledové víno," uvedl třeba vinař Štěpán Maňák ze Žádovic na Hodonínsku.

Ilustrační. | Foto: DENÍK/Michal Šupálek

A není sám, od jeho výroby upustili i další. „Ledovému vínu absolutně nepřály podmínky. Kvůli vydatným dešťům v období vinobraní hrozny nebyly v ideálním stavu. Hrozila hniloba a plísně,“ upřesnil Ctirad Králík, sklepmistr Sedleckých vín.

Trpěliví jsou naopak ve Vinných sklepích Lechovice na Znojemsku. „Stále máme ve vinici malou část úrody odrůdy Cabernet Sauvignon a ryzlinku. Inspektoři byli překvapení, že hrozny nevypadají až tak špatně. Ale čím déle budeme muset se sklizní čekat, tím bude nižší. Hrozny sesychají,“ řekl výrobní ředitel Jan Hrachovský.

Sběr je možný v době, kdy je po tři dny minus šest až minus sedm stupňů a veškerá voda v bobulkách vymrzne. U minulého ročníku jim to vyšlo až sedmého ledna.

Desítky let se zabývají výrobou ledových vín v Chateau Valtice. „Budeme sklízet hrozny až bude dostatečný mráz. Zatím to nevypadá," uvedl ředitel Chateau Valtice David Šťastný.

Slámové víno

Vinař Jiří Maděřič z Břeclavska má ještě zásoby ledovky z příznivého ročníku 2018. „Víno s vyšším zbytkovým cukrem je taková sladká tečka. V kategorii dražších vín jsou ale i jiné alternativy. Ledové víno už není takový trend jako před pár lety,“ myslí si Maděřič.

Vinařství Sedlecká vína na Mikulovsku pro nový ročník alespoň suší slámové víno. „S lisováním počkáme na začátek příštího roku. Když pořádně vymrzne plíseň na hroznu, výsledný extrakt pak bude čistší,“ vysvětlil Králík.

Tento článek jste si mohli přečíst díky předplatnému Deník Klubu

Zdroj