Legenda snookeru se chtěla proměnit v Robocopa. Brit zatoužil po umělém kloubu

2 týdny starý 11

 Profimedia

Legenda zeleného plátna, která příští měsíc oslaví 48. narozeniny, se o tento netradiční nápad podělila v rámci filmové sondy do hráčovy mysli v dokumentu "Ronnie O'Sullivan: Hranice všeho".

"Myslel jsem si, že se mi kyčel příliš vychyluje, což mi neumožňuje správně provádět údery," prohlásil O'Sullivan

Začal tedy přemýšlet o tom, zda by neměl v budoucnu podstoupit výměnu kyčle. Toužil totiž po stabilnějším postoji a zvažoval možnost pořízení kloubní náhrady, která by zlepšila jeho hru. Dokonce se s touto myšlenkou svěřil otci: "Kdybych si nechal tuhle kyčel zpevnit, nikdy bych neminul".

Hráč známý jako "Raketa" připustil, že někomu může připadat takový nápad jako hodně výstřední. "Vím, že jsem trochu blázen, ale byl jsem purista. Chtěl jsem hrát snooker. Chtěl jsem vyhrávat tituly a znamenalo to pro mě strašně moc."

Nový filmový dokument se zabývá různými etapami O'Sullivanova života a zachycuje jeho cestu na piedestal nejlepšího hráče kulečníku na světě. Zahrnuje jeho boj s depresemi, bouřlivou výchovu i klíčový okamžik v roce 1992. Tehdy uvažoval o konci kariéry poté, co byl jeho otec uvězněn za vraždu.

Před chaosem v osobním životě nacházel O'Sullivan útěchu u kulečníkového stolu. Je to jediné místo, kde zažívá opravdový klid.

Během loňského finále světového šampionátu, kdy ískal sedmý titul se psychiatrovi Stevu Petersovi svěřil s tíhou tlaku, kterému čelil. "Cítím se pod tlakem špatně. Je to strašné. Nesnáším to." Přesto se mu podařilo výzvy překonat, porazit krajana Judda Trumpa a získal prémii 500 000 liber (cca 14 mil. Kč).

Zdroj