Lékárníci chtějí vyšší pravomoci a změnu systému odměňování

4 měsíce starý 17

Související

Lékárny

Poslanci přerušili projednávání novely, která by umožnila očkování v lékárnách

Poslanci přerušili projednávání novely zákona o ochraně veřejného zdraví, která by umožnila očkování v lékárnách a ordinacích stomatologů. Proti byli zejména poslanci ANO z řad lékařů, nesouhlas vyjádřili v otevřeném dopise ministrovi zdravotnictví také zástupci pěti odborných společností lékařů včetně vakcinologů a praktických lékařů. Novela byla reakcí na epidemii covidu-19, možnost očkovat navrhovala ale jen do konce letošního roku. Lékárníci ji chtěli prodloužit a rozšířit i na chřipku.

Lékárny

Pacienti loni zaplatili za léky na předpis na doplatcích 5,8 miliardy korun

Pacienti loni zaplatili za léky na předpis na doplatcích 5,8 miliardy korun. Průměrný doplatek za jedno balení je 40 korun, některých léků i stovky korun. Vyplývá to z průzkumu pro síť lékáren Magistra, o kterém dnes v tiskové zprávě informovala společnost Marketing Insight. Vysoké doplatky podle průzkumu ovlivňují i to, jak pacienti léky užívají. Někteří je užívají nepravidelně nebo si sami sníží dávku.

Více souvisejících

Lékárny

Aktuálně se děje

před 3 minutami

Lékárny

Lékárníci chtějí vyšší pravomoci a změnu systému odměňování

Česká lékárnická komora (ČLnK) požaduje změny systému odměňování lékárenské péče, které povedou k ekonomické stabilizaci lékáren, a vyšší pravomoci pro lékárníky. Návrhy, které chtějí prosadit u poslanců a vlády, dnes projednali delegáti sjezdu ČLnK. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí komory Michaela Bažantová.

před 1 hodinou

Ministerstvo zahraničí

V zahraničí letos v turistické sezoně zahynul rekordní počet českých turistů

V letošní letní turistické sezoně zahynulo v zahraničí 139 Čechů, dosud nejvyšší počet. Obětí trestných činů se v cizině stalo 330 občanů České republiky. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělilo ministerstvo zahraničí (MZV). Letní turistická sezona podle úřadu ukázala, že se Češi vracejí k cestování v míře jako před covidem.

5. listopadu 2022, aktualizováno před 2 hodinami

Miroslav Kalousek

Rozpočet na příští rok je podle Kalouska strašný. TOP 09 ho přesto má podpořit

TOP 09 jako koaliční straně nezbývá než podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, byť je strašný, řekl ČTK a Hospodářským novinám na dnešní stranické programové konferenci v Praze bývalý ministr financí a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. Strana by ale podle něho měla žádat úpravy rozpočtového výhledu na léta 2024 a 2025 a scénář konsolidace veřejných financí.

před 2 hodinami

Jižní Korea, ilustrační fotografie.

Jihokorejci spílají vládě. V Soulu truchlili za oběti halloweenské tlačenice

V ulicích jihokorejského hlavního města Soulu se dnes sešly tisíce lidí truchlících pro oběti ušlapané v nedávné tlačenici a vyjadřujících nespokojenost s vládou. Informuje o tom server BBC. Tlačenice při oslavách svátku Halloween si minulou sobotu vyžádala 156 životů, a to zejména mezi mladými.

před 3 hodinami

Olaf Scholz

Scholz si cení jasného postoje Číny vůči ruským jaderným pohrůžkám

Německo bude pokračovat v rozvíjení hospodářských vztahů s Čínou, ale sníží svou závislost. Dnes to podle agentury Reuters řekl německý kancléř Olaf Scholz, který byl v pátek na jednodenní návštěvě Pekingu. Dostatečným důvodem pro tuto cestu podle něj bylo už to, že se Čína otevřeně postavila proti použití jaderných zbraní na Ukrajině.

5. listopadu 2022, aktualizováno před 3 hodinami

 Joshua Hoehne

Jste poslední den v práci, napsal Musk lidem z Twitteru a propustil je

Elon Musk, nejbohatší člověk planety, coby nový majitel Twitteru přikročil k opravdu masivnímu propouštění. Stávající i propuštění zaměstnanci si tak kladou otázku, zda bude platforma moci vůbec běžně fungovat, například co se moderace obsahu týče. První test přichází hned nyní. Spojené státy totiž v úterý čekají volby do Kongresu.

5. listopadu 2022, aktualizováno před 4 hodinami

Požár

Požár v nočním klubu v Rusku nepřežilo nejméně 15 lidí

Při požáru v nočním klubu v ruském městě Kostroma zemřelo v noci na dnešek 13 lidí, oznámily podle ruského servisu BBC úřady. Ráno záchranáři hovořili o 15 mrtvých, ale později se tato bilance zmenšila. Vyšetřovatelé se přiklánějí k verzi, že požár vznikl poté, co jeden z hostů vystřelil v uzavřené místnosti ze signální pistole. Policie už zadržela dva podezřelé.

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

V Itálii se zřítil vrtulník s turisty, neštěstí nepřežilo sedm lidí

Na jihu Itálie u apulijského města Apricena se dnes zřítil vrtulník, který letěl z Tremitských ostrovů v Jaderském moři. Na palubě bylo pět cestujících včetně čtyř slovinských turistů a dva piloti, nikdo z nich nehodu nepřežil, informovala agentura ANSA.

5. listopadu 2022, aktualizováno před 6 hodinami

Ilustrační fotografie.

Po nehodě na železnici museli dnes lidé mezi Chlumčany a Dobřany do autobusů

Osobní vlak srazil dnes dopoledne na železniční trati mezi Dobřany a Chlumčany na jižním Plzeňsku člověka, který se pohyboval v kolejišti. Železniční doprava mezi stanicemi několik hodin stála a náhradní přepravu cestujících z vlaků zajišťovaly autobusy. Po 13:30 se provoz na železnici opět obnovil, informovaly na svém webu České dráhy.

před 7 hodinami

Automobilová doprava, ilustrační fotografie.

Soumrak nad auty v Evropě? Konec motorismu, jak ho známe, nebude tak jednoduchý

Prý se rychle blíží konec aut v Evropě. Možná, že jste v tuzemském mediálním prostoru tuhle zprávu v různých variantách také zaznamenali. Po letošním Mondial de l'automobile de Paris, tedy Světové výstavě automobilů v Paříži, se tohle poselství tak nějak rozletělo domácím informačním světem. Podle některých komentářů totiž byla přehlídka posledních výdobytků automobilového segmentu po čtyřech letech útrap a potíží, způsobených hlavně koronavirovými restrikcemi, „tragická“ a jasně ukázala „absolutní úpadek evropského motorismu“. 

před 8 hodinami

Ukrajina, Kyjev

Ukrajině přestaly sloužit stovky terminálů Muskovy sítě Starlink

Na Ukrajině bylo zhruba před dvěma týdny kvůli nezaplaceným účtům odpojeno 1300 terminálů potřebných pro připojení k satelitní síti Starlink provozovanou společností SpaceX miliardáře Elona Muska. S odkazem na své zdroje o tom informovala americká společnost CNN. 

před 8 hodinami

Marine Le Pen na pražské konferenci protiimigračních stran (16. 12. 2017)

Le Penová končí v čele Národního sdružení, nahradí ji Jordan Bardella

Marine Le Penovou nahradí v čele francouzské krajně pravicové strany Národní sdružení (RN) sedmadvacetiletý europoslanec Jordan Bardella. Rozhodli o tom dnes členové strany na sjezdu. Bardella jednoznačně porazil svého protikandidáta Louise Aliota, a stane se tak prvním předsedou strany, který nepochází z rodiny Le Penů, napsala agentura Reuters.

5. listopadu 2022, aktualizováno před 8 hodinami

Česko by podle Pekarové Adamové mohlo přijmout euro v roce 2030

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová označila na dnešní stranické programové konferenci v Praze rok 2030 za naprosto realistický pro přijetí společné evropské měny euro. V úvodním projevu také uvedla, že očekává složitou debatu o zvýšení věku pro odchod do důchodu, je ale podle ní nezbytná. Ocenila také českou pomoc Ukrajině po ruské vojenské invazi letos v únoru.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj