LensUltra je sada sedmi doplňkových objektivů. U iPhonů a Samsungů je zašroubujete do speciálního krytu

4 měsíce starý 61

Na Kickstarteru zabodoval další projekt od firmy ShiftCam, která chce vylepšit mobilní focení. A zatímco běžně dostupné doplňkové objektivy pro fotomobily jsou spíše „hobby“ příslušenstvím, LensUltra slibují výrazné zlepšení fotografické kvality. Už jen proto, že jsou vyměnitelné objektivy vyrobeny z fluoritu. Výrobci objektivů pro klasické fotoaparáty jej používají dlouhodobě, v mobilním světě se objevuje vůbec poprvé. A doplňkových objektivů není málo...

Kmpletní sada zahrnuje doplňkové objektivy pro focení a natáčení videí, které mají vymazat omezení daná použitou optikou smartphonů přímo od výrobcy. V nabídce je 60mm teleobjektiv, 75mm tele-makro, 16mm širokoúhlý objetiv, 10× makro, 200° rybí oko a dva anamorfické objektivy (1,33× wide a 1,55× super-wide). Mimo objektivů má firma ještě k dispozici dva filtry. Objektivy se montují na univerzální úchyt, který obepíná tělo telefonu (a tím pádem i znemožňuje použití ostatních snímačů mimo hlavního objektivu), nebo do pouzdra, které je určeno vybraným telefonům na míru. I pro něj však našroubování objektivu platí stejná funkční omezení.

Klepněte pro větší obrázek
LensUltra je sada sedmi doplňkových objektivů pro smartphony od společnosti ShiftCam, na Kickstarteru se tento projekt těší velkému zájemu

Tzv. CameraCase je k dispozici pro řady iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13, iPhone 14 a Galaxy S23. Mimo snadnějšího zašroubování objektivů toto pouzdro zajistí i odolnost vůči pádům ze dvou metrů na zem. Samotný projekt na Kickstarteru nečekaně zabodoval, ještě mu zbývá zhruba měsíc a půl, a jeho autoři už vybrali téměř desetinásobek původně poptávané částky. Jeden objektiv společně s pouzdrem nebo univerzálním držákem vychází na 119 dolarů (2 500 Kč), kompletní sada objektivů a filtrů stojí 629 USD (13 500 Kč). K prvním zájemcům se objektivy dostanou v červenci.

I tentokrát se jedná o tip na zajímavý produkt z Kickstarteru, který nemáme osobně vyzkoušený. Před případným pořízením si tento doplněk detailně prostuduje na stránkách kampaně.

Zdroj