Letiště v Dubaji zaplavila voda, silnice se proměnily v řeky. Za den napršelo tolik co běžně za rok

před 1 měsíc 100

Spojené arabské emiráty v úterý zasáhl silný déšť, který zatopil hlavní dálnice i ulice v Dubaji. Provoz na letišti v hlavním městě se prakticky zastavil, úřady občanům doporučují nevycházet. Během dne v zemi napršelo více než 120 milimetrů srážek, což je víc, než je průměrný roční úhrn – déšť navíc zřejmě bude pokračovat. Počasí už dříve způsobilo velké povodně v sousedním Ománu, při kterých zemřelo nejméně 18 lidí.

Dubaj 18:51 16. dubna 2024 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Silnice kolem letiště jsou zatopené. Provoz letiště dál zůstává silně narušený,“ uvedlo v prohlášení mezinárodní letiště v Dubaji s tím, že zaměstnanci usilovně pracují na jeho rychlém obnovení.

Záplavy v ruské Orenburské oblasti polevují, hladina řeky Ural začala klesat. Voda míří do Kazachstánu

Číst článek

Všechny přílety během úterní noci budou přesměrovány na jiná letiště. Odlety by počasí nemělo více narušit. Celkem bylo kvůli dešti v úterý zrušeno 17 letů.

Úřady nařídily svým zaměstnancům na úterý i na středu práci z domova a některé školy v zemi přistupují k distanční výuce. Déšť by měl během úterní noci postupně ustat, ale ve středu se stále očekávají silné přeháňky.

Déšť přišel tak náhle, že proměnil silnice v řeky, píše americká CNN. Lidé proto často nechávali svá auta opuštěná uprostřed cesty. Web podotýká, že takový déšť je v regionu velmi neobvyklý a infrastruktura na něj není připravená. Zatím není jasné, jaké škody počasí napáchalo.

har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přečtěte celý článek