Letní tábory zřejmě budou letos povoleny, uvedla Česká rada dětí a mládeže po úterním setkání s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou. Podmínky se dál ladí. Samozřejmé je, že se nesmí zásadně zhoršit epidemická situace. Podmínky pro letošní rok budou podle Ondřeje Šejtka z rady vycházet z loňských pravidel, pravděpodobně bude povinný test na koronavirus minimálně 72 hodin před odjezdem.

Praha 11:06 28. dubna 2021

Letní tábory zřejmě budou letos povoleny, uvedla Česká rada dětí a mládeže po úterním setkání s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Testování dětí na koronavirus by bylo povinné na oficiálním testovacím místě. Kapacita míst je podle statistik dostatečná, uvedl Šejtka po jednání s hygieničkou. „U menších táborů jednáme o možnosti přípravy stravy a mytí nádobí dětmi bez omezení,“ dodal.

Nákaza z klubu Techtle Mechtle se dostala na dětský tábor na jihu Čech. Podnik navštívila jeho vedoucí

Číst článek

Loni se organizátoři letních táborů museli vypořádat s přísnějšími hygienickými pravidly a nedostatkem táborových vedoucích. Tábory se mohly konat od 27. června, a to pro nanejvýš 500 lidí najednou, u stanových táborů pro 100.

Na táborech pořádaných organizacemi, jako jsou skauti, pionýři, hasiči a tomíci, bývá maximálně do 150 účastníků. Děti nakonec nemusely nosit roušky.

Podle loňských instrukcí ministerstva zdravotnictví musely být tábory dostatečně vybaveny dezinfekcí, mýdlem a tekoucí vodou. Samostatné hygienické zázemí musel mít personál kuchyně a na táboře bylo nutné vyhradit místo pro případnou izolaci dětí s podezřením na nákazu. Ministerstvo vydalo k pořádání táborů manuál s doporučeními v květnu.

Podle zjištění občanského sdružení Fajn Táboření loni pandemie neovlivnila výrazně táborovou sezonu. V létě na tábory dorazilo zhruba 213 000 dětí, což bylo podobné jako v roce 2018. Meziročně šlo o pětiprocentní úbytek.

Hygienici ukončili tábor v jižních Čechách, u jednoho dítěte se prokázal koronavirus

Číst článek

Vývoj počtu účastníků na dětských táborech souvisí i s demografickým vývojem. V důsledku zvyšující se porodnosti a dorůstání dětí do táborového věku zájem o tábory od roku 2012 kontinuálně rostl.

Tábornictví má v Čechách bohatou tradici. První tábory vznikly ve Spojených státech kolem roku 1861 a inspirace americkým vzorem podnítila i první skautský tábor, který byl uspořádán roku 1912 v Lipnici nad Sázavou.

Letní prázdniny mají tento rok začít ve čtvrtek 1. července a trvat do úterý 31. srpna.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Rusko reaguje na projevy solidarity s Českem. Vyhostí diplomaty Slovenska, Estonska, Litvy a Lotyšska

  2. Dušek: Ve školách se od poloviny dubna udělalo přes dva miliony testů, pozitivních bylo 1057

  3. ONLINE: Česko má za úterý 3229 nových případů covidu. Očkovaných je téměř milion lidí

  4. Letní tábory by letos měly být, informuje rada dětí. Podmínky se ještě ladí, ale budou vycházet z loňských

  5. V Indii během epidemie koronaviru zemřelo přes 200 000 lidí. Nástupu infekce pomohly i oslavy svátků

  6. Kroenke Arsenal neprodá. ‚Žádnou nabídkou se zabývat nebudeme,‘ vzkázal protestujícím fanouškům

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme