Leverkusen čeká na titul desítky let. S Hložkem to prolomí, věří v Německu

5 měsíce starý 147

 Reuters

Leverkusen nevyhrál velkou trofej už téměř 30 let, hlad po úspěchu je v klubu znát. "Bayer má úžasné hráče, jako jsou Florian Wirtz, Moussa Diaby nebo Patrik Schick," zdůrazňuje oficiální web soutěže.

Mezi hlavními důvody, proč by červenočerným mohl vyjít útok na titul v příští bundesligové sezoně, jmenoval i Adama Hložka. Devatenáctiletý forvard přestoupil ze Sparty do Německa s platností od 1. června, částku kluby nezveřejnily, ale spekuluje se o hodnotě mezi 15 a 20 miliony eur.

Web Bundesliga.com Hložkovi věnoval speciální pozornost a označil jej za jeden z pěti důvodů, proč by mohl Leverkusen v příští sezoně předstihnout i Mnichov.

"Leverkusen musel uspět v tvrdém boji nejlepších evropských klubů, aby Hložka získal. Navíc s ním podepsal dlouhodobý kontrakt až do roku 2027, tedy na stejnou dobu jako Schick a Wirtz," zmiňuje článek hlavní opory vestfálského týmu.

"Nesmíme zapomenout, že i přes své statistiky je to pořád teenager, i když se k týmu připojuje jako hráč reprezentačního A-mužstva. Řadu startů nasbíral po boku Schicka, se kterým si na hřišti velmi dobře vyhověli," píše se v Německu.

Úkolem trenéra Gerarda Seoaneho bude najít Hložkovi pozici na hřišti. Stejně jako ve Spartě může hrát ze strany, pod hrotem, případně i přímo na hrotu. To je ovšem při konkurenci v týmu na tomto postu nepravděpodobné.

"Adam je hodně nebezpečný hráč, může útok doplňovat z pozice pod hrotem nebo z křídel. Právě jeho všestrannost, síla a především vynikající zakončení nám dá další možnosti v útoku," nechal se slyšet sportovní ředitel Bayeru Simon Rolfes.

Mezi další silné zbraně Leverkusenu web uvádí záložníka Floriana Wirtze, talentovaného útočníka Ikera Brava, křídelníka Moussu Diabyho a v neposlední řadě také trenéra Seoaneho.

V uplynulé sezoně skončil Leverkusen třetí a v novém ročníku si zahraje také Ligu mistrů. Kromě Hložka v klubu působí už zmíněný Patrik Schick a uvažuje se také o tom, že by do Německa mohl zamířit z Moskvy Alex Král.

Zdroj