„Lidé i novináři se hodně ptají, jestli vnímám jako problém, že pan prezident dost nestandardně vyhlásil termín voleb do sněmovn...

3 měsíce starý 15
„Lidé i novináři se hodně ptají, jestli vnímám jako problém, že pan prezident dost nestandardně vyhlásil termín voleb do sněmovny 9 měsíců před jejich konáním, a zda to Piráty nepoškozuje.

Bez 'záměru' to určitě nebylo, ale termín voleb byl vyhlášen v souladu se zákonem a platí stejně pro všechny strany, za Piráty je tedy v pořádku. Naše kampaň nestojí primárně na kupování obřích billboardů a reklamy, přesvědčujeme voliče raději reálnými činy a výsledky naší práce na komunální, krajské, celorepublikové i evropské úrovni. Obrovskou pomocí jsou pro nás také stovky dobrovolníků, kteří nás už léta podporují a výrazně se podílejí na našem společném úspěchu.

Za to jim moc děkuji.

Vidím zde jisté nahrání vládním stranám - není žádným tajemstvím, že pan premiér mnohdy zneužívá svého postavení k dělání vlastního PR, a to i tehdy, když tím ohrožuje občany. Zároveň je i faktickým vlastníkem jednoho z největších mediálních domů. O férové soutěži se tak nedá hovořit.

Zatímco lze předpokládat, že minimálně u veřejnoprávních médií v tuto chvíli začne fungovat jisté omezení pro vystupování kandidujících politiků i k oborovým tématům, což je i pro mne ve věci digitalizace či bezpečnosti třeba omezující, ministři vlády žádná omezení nepocítí, neboť z výkonu své funkce mají mediální pozornost prakticky garantovanou, i když udělají malou tiskovku.

Věřím ale, že u voličů rozhodují činy politiků a jejich práce, ne reklama."

Ivan Bartos

Foto: Vzpomínka na kampaň z doby před Covidem

Zdroj