Lidé se dnes mohou přijít naposledy rozloučit s Libuší Šafránkovou

4 týdny starý 11

foto Kostel sv. Anežky v Roztylských sadech na pražském Spořilově (na snímku z 15. června 2021), za kterým místní obyvatelé vytvořili improvizované pietní místo připomínající nedávno zesnulou herečku Libuši Šafránkovou.

Praha - Lidé se dnes budou moci přijít rozloučit s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela 9. června ve věku 68 let. Veřejné rozloučení začne v 10:00 v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově, lidé budou moci přicházet do 14:00. Venku bude vytvořeno pietní místo, kam budou moci obdivovatelé herečky přidat svůj podpis do kondolenční knihy.

Ve 14:00 se kostel pro veřejnost uzavře, aby ho bylo možné připravit na smuteční mši pouze v kruhu rodiny a přátel zesnulé herečky, mše začne v 16:00. Lidé ji budou moci sledovat na velkoplošných obrazovkách u kostela nebo živě v České televizi.

Z důvodu stále platných opatření proti pandemii prosí organizátoři piety veřejnost, aby při sledování obřadu na velkoplošných obrazovkách dodržovala rozestupy. V místech, kde to nebude možné, by měli mít lidé zakryté dýchací cesty rouškou (venku) a respirátorem při vstupu do kostela.

Zádušní mše a uložení na hřbitově se podle dřívějších informací uskuteční o týden později 2. července v hereččiných rodných Šlapanicích u Brna.

Zdroj