Lidé z ruské vesnice prosí o pomoc Angelu Merkelovou. Jsme zoufalí, tvrdí

1 týden starý 10

Pomocnou ruku u německé kancléřky Angely Merkelové se rozhodli hledat obyvatelé ruské vesnice Verchnij Karbuš. Natočili video, ve kterém političku prosím, aby zajistila vyasfaltování silnice v obci. Ta je totiž podle místních v některých obdobích prakticky nesjízdná.

Sibiřskou vesnici podle obyvatel založili na přelomu 19. a 20. století ruští Němci. Na spolkovou kancléřku se prý obracejí z čirého zoufalství, údajně už několikrát zkoušeli oslovit ruské úřady, avšak marně.

Dále čtěte

 FORUM 24 (FORUM 24)

Vracíme Čechům noviny. Předplaťte si Týdeník FORUM

Jestli i vám od doby, kdy předseda vlády vzal Čechům dva klíčové deníky, institut papírových novin chybí, máte právě nyní šanci to změnit. ...

číst článek »

„Vážená Angelo Merkelová, obracejí se na vás obyvatelé vesnice Verchnij Karbuš,“ začíná video, které na svém webu zveřejnilo Rádia Svobodná Evropa. „Prosíme vás o pomoc s opravou ulice Dmitrije Michajloviče Karbyševa,“ pokračují lidé z ruské vesnice, podle kterých německá vláda pomáhá také jiným státům.

Organizátorka akce a představitelka ruské vesnice Irina Drozdovová ve videu zdůrazňuje, že německá vláda přeci pomáhá také jiným státům.

„Mnoho lidí u nás má německé kořeny,“ prohlásila Drozdovová. Současný stav hlavní cesty je podle ní katastrofální. V létě je prý po ní jízda jako po valše, v blátě pak zapadávají auta.

Starší obyvatelé obce si stěžují, že v jarních a podzimních měsících se prakticky nedostanou ani na nákup. I přesto, že vesnice leží jen pár kilometrů od milionového Omsku, není zde ani jedna vyasfaltovaná cesta. Podle místních tomu tak přitom jinde není.

Zdroj