Lipavský se dnes sejde se slovenským protějškem Káčerem

4 měsíce starý 28

foto Ilustrační foto - Český ministr zahraničí Jan Lipavský, 18. srpna 2022.

Praha - Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se dnes v Praze setká s novým šéfem slovenské diplomacie Rastislavem Káčerem, jenž byl donedávna slovenským velvyslancem v České republice. Budou jednat o vzájemných vztazích, českém předsednictví v Radě Evropské unie a situaci na Ukrajině.

Jedním z témat schůzky by také mohly být kontroly na hranicích mezi zeměmi, které od čtvrtka zavedla česká strana kvůli zvýšené migraci hlavně syrských občanů. Rozhodnutí Česka hodnotili slovenští politici rozdílně. Zatímco premiér Eduard Heger krok Prahy kritizoval, ministr vnitra Roman Mikulec řekl, že ho respektuje.

Ministři výsledky jednání zveřejní na tiskové konferenci v 09:45 v Černínském paláci. Odpoledne se Káčer sejde také s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a představiteli Senátu.

Káčer ve slovenské vládě nahradil Ivana Korčoka poté, co liberální strana Svoboda a Solidarita opustila koalici kvůli sporům s ministrem financí a šéfem nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igorem Matovičem.

V čele slovenské ambasády v Praze jej zastoupila chargé d'affaires Soňa Budayová.

Zdroj