Liverpool či West Ham? Sparta vyhlíží parádní soupeře, Slavia si může dát repete

před 3 měsíce 84

Liverpool či West Ham? Sparta vyhlíží parádní soupeře, Slavia si může dát repete; Zdroj foto: Reuters

Páteční los jim coby nenasazenému týmu může přisoudit také Liverpool. Pražského rivala Slavii, která je mezi nasazenými, dostat nemohou.

Červenobílí si mohou zopakovat souboj ze skupiny s AS Řím, připadnout jim může i AC Milán. Plzeň v Evropské konferenční lize může narazit na Štýrský Hradec s českým gólmanem Vítězslavem Jarošem nebo znovu na Dinamo Záhřeb, které porazila se skupině.

Sparta má na výběr ze sedmi možných variant, se Slavií se utkat nemůže, neboť v osmifinále proti sobě nemohou hrát celky ze stejné země. Letenským vedle Leverkusenu a West Hamu s českými reprezentanty a slavným Liverpoolem může los přisoudit jiný tým z Premier League Brighton, Bergamo, Glasgow Rangers či Villarreal.

Slavia coby vítěz skupiny vstoupí do jarní vyřazovací fáze až v osmifinále a soupeř pro ni stejně jako pro Spartu vzejde ze sedmi variant. Vedle AS Řím a dalšího italského giganta AC Milán mohou Vršovičtí změřit síly s Benficou Lisabon, jejím městským rivalem Sportingem, Freiburgem, Karabachem nebo Marseille.

Také Plzeň coby vítěz skupiny Konferenční ligy zahájí vyřazovací část až v osmifinále. Jelikož je v soutěži jediným českým zástupcem, má na výběr z plného počtu osmi nenasazených mužstev. Vedle Dinama Záhřeb a Štýrského Hradce jí může los přisoudit Ajax Amsterodam, Maccabi Haifa, Molde, Olympiakos Pireus, Saint-Gilloise či Servette Ženeva, který ve skupině Evropské ligy dvakrát porazila Slavia.

Ve švýcarském sídle UEFA v Nyonu bude v pátek nejprve přesně v poledne rozlosováno osmifinále Evropské ligy a o hodinu později přijde na řadu Konferenční liga. Tři české kluby hrají jarní část pohárů poprvé v historii.

Přečtěte celý článek