Lobbista Roman Janoušek bude propuštěn z vězení na svobodu

5 měsíce starý 27

Městský soud v Praze vyhověl stížnosti Romana Janouška proti usnesení, kterým byla zamítnuta jeho žádost o podmínečné propuštění. Podnikatel vězněný za dopravní nehodu, kterou spáchal pod vlivem alkoholu, tak brzy bude propuštěn na svobodu. Z trestu 4,5 roku odnětí svobody si odpykal polovinu. Uvedla to TV Nova.

Na začátku srpna soud odmítl Janouškovu žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu, který si lobbista odpykává za dopravní nehodu spáchanou pod vlivem alkoholu. Muž, který byl v minulosti označovaný za šedou eminenci pražské politiky, proti rozhodnutí podal stížnost, které bylo tentokráte vyhověna.

Dále čtěte

()

Nový Týdeník FORUM se ptá, co nabídl Babiš Zemanovi za podporu v prezidentské volbě

číst článek »

O podmíněné propuštění Janoušek požádal 7. července 2022. Předseda senátu Obvodního soudu pro Prahu 6 Lubomír Janoušek podotkl, že podmíněné propuštění je možné jen tehdy, pokud existuje odůvodněný předpoklad, že odsouzený povede na svobodě řádný život. Podle soudce se neprokázalo, že v případě Romana Janouška už bylo dosaženo účelu trestu. Shodl se na tom se státním zástupcem, který zpochybnil lobbistovu sebereflexi a polepšení.

Janoušek měl strávit ve vězení celkem 4,5 roku za to, že v roce 2012 v pražské Michli vážně zranil svým autem ženu a od nehody ujel. Do věznice nastoupil v listopadu 2014, od března 2016 byl ale ze zdravotních důvodů na svobodě a za mříže se vrátil až loni v červenci.

U soudu v úterý Janoušek opakovaně zdůrazňoval, že alkohol ani jiné návykové látky už neužívá několik let. Nad svým činem vyjádřil lítost. Uvedl také, že je velice rád, že sražená žena nemá žádné trvalé následky. Zmínil, že ve vězení se chová řádně a že tam dostal řadu pochval a žádný kázeňský trest.

Zdroj