Lockdown na odchodnou? Babiš straší novou „strategií“ proti covidu

3 měsíce starý 43

Čísla, týkající se nakažených koronavirem, se zvyšují, vláda bude reagovat. Údajně se nechystá na plošná opatření, spíš se bude jednat o motivaci občanů k očkování. Po zkušenostech s dřívějšími prohlášeními Babišova kabinetu, která se měnila ze dne na den, se ovšem opět začíná skloňovat tolik nepopulární slovo lockdown. Ten by ovšem byl pro mnoho podnikatelů zničující.

„Porada s Centrálním řídícím týmem. Covidová čísla se zhoršují, v nemocnicích končí více lidí, převážně neočkovaných. Očkování je jediný způsob, jak covid porazit. Nepodceňujte to. Na zítřek jsem svolal Radu pro zdravotní rizika, ministerstvo zdravotnictví představí svou další strategii,“ napsal na twitter Andrej Babiš. Další podrobnosti ovšem neuvedl a z ministerstva zní, že se lidé mají „nechat překvapit“.

Dále čtěte

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Nenechme se ukolébat! Oslabenou demokracii posilují svobodná média, podporujte je i dál

číst článek »

Nejen, že tento skandální přístup ukazuje, že ani sami úředníci zřejmě zatím neví, co budou zakazovat, ale také připravuje veřejnost na to, že může přijít cokoliv. Třeba i strašák lockdown. Nezvládnutá očkovací kampaň, která nedokázala motivovat dostatečný počet lidí, aby si nechali vakcínu aplikovat, se nyní ukazuje jako větší problém, než se zatím tvrdilo. Vláda v době, kdy covid na pár měsíců přestal „řádit“ v míře, která by lidi děsila, měla zintenzivnit snahu o naočkování rizikových skupin a pokusit se pro vakcinaci získat i ty ostatní.

Místo toho je v České republice stále přes 300 tisíc seniorů bez jediné dávky očkovací látky, což ve výsledku může znamenat podobný problém, jaký jsme si zažili již v minulosti. Babišův kabinet se ovšem v době, kdy bylo třeba jednat, zaměřil spíš na oslovování voličů než na důležité úkoly, které před něj covid postavil. Podle toho to nyní vypadá.

Ministr zdravotnictví, který už se viděl na ambasádě ve Finsku, bude muset opět nastoupit do boje a papouškovat všechno, co mu na vládě poručí její předseda. Pro Adama Vojtěcha to však nebude nic nového pod sluncem.

Mezitím nakažení přibývají, nemocnice se opět plní a premiér na sociální síti oznamuje, že je třeba se očkovat. Prevence nikde, kampaň neviditelná. Už jenom chybí, aby se opět Andrej Babiš bil v prsa a tvrdil, že jsme „best in covid“.

Zdroj