Kontejnerovou loď Ever Given, která od úterý blokuje Suezský průplav, se podařilo částečně vyprostit. Agentuře AP to v pondělí uvedli zástupci firmy, která pracuje v průplavu, aniž by ale sdělili další podrobnosti. Podle satelitních snímků se ale loď nachází na stále stejném místě.

Káhira 7:03 29. března 2021

Na vyproštění 400 metrů dlouhé kontejnerové lodi pracuje deset remorkérů a několik bagrů. Loď se snaží vyprostit bagrováním písku ze dna a tažení pomocí člunů. K uvolnění plavidla měl posloužit i příliv.

Zablokování Suezského průplavu předcházely složité manévry. Vyprošťovací práce pokračují

Číst článek

Podle šéfa správy průplavu Usámy Rabíi práce na vyproštění lodě i nadále pokračují. Dříve uvedl, že na uvolnění vodní cesty čeká 369 lodí.

Jsou mezi nimi kontejnerové lodě, lodě na přepravu sypkých materiálů, ropné tankery a plavidla přepravující zkapalněný zemní plyn nebo zkapalněný ropný plyn.

Každý den prodlevy znamená ve světovém obchodu ztrátu téměř 200 miliard korun. Rabía dodal, že přepravcům zasaženým incidentem by mohly být nabídnuty slevy, ale věří, že vyšetřování ukáže, že za zablokování cesty jednou z největších kontejnerových lodí na světě není zodpovědný provozovatel kanálu.

Některé nákladní lodě se rozhodly pro alternativní trasu a cestu mezi Asií a Evropou podniknou obeplutím Afriky. To však znamená výraznou prodlevu v přepravě a zvýšení nákladů.

The MV Ever Given was successfully re-floated at 04:30 lt 29/03/2021. She is being secured at the moment. More information about next steps will follow once they are known.

#suezcanel #maritime

05:16 – 29. 03. 2021

873 1384

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Při pádu vrtulníku na Aljašce zemřel miliardář Petr Kellner. Havárii nepřežilo celkem pět lidí

  2. Výběr z médií: úbytek kreditních karet, zánik zahrádkářských kolonií a podvádění při výuce

  3. Loď blokující Suezský průplav se podařilo částečně vyprostit. Podle satelitů je zatím na stejném místě

  4. Amnesty International povede vyšetřovatelka Chášukdžího vraždy Agnès Callamardová

  5. Hronek pečetil výhru Detroitu gólem přes celé kluziště, Vrána si připsal asistenci

  6. ‚Vyučoval jsem jazyk imperialismu.‘ Profesor Peprník se stal ze samouka prestižním anglistou

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme