Lovec ve Francii zastřelil mladého Brita. Spletl si ho s divočákem

1 měsíc starý 2

La Garrigue je maličká zapadlá vesnice v jihozápadní Francii, kousek od historické obce Calvignac. Čítá jen hrstku domů a široko daleko jsou především kopce a lesy. Z toho důvodu je okolí často využíváno lovci divokých prasat.

Ve vísce bydlel také 25letý Morgan Keane, který se po smrti svých rodičů s bratrem staral o jejich pozemky. Ve středu se chystal jít štípat dříví, když byl zastřelen jedním z lovců. Ten myslel, že střílí po divočákovi. Informoval o tom francouzský server La Depeche.

Nehoda se stala ani ne 100 metrů od Keanova domu. „Myslím, že se tam usadili asi před rokem. Je to hrozná tragédie,” popisuje jeden ze sousedů.

Milý kluk, popisují přátelé 

Keane měl údajně velmi dobrý vztah se svými zesnulými rodiči, vzpomíná kamarádka Liliane, která bydlí v nedalekém Cajarcu. „Staral se o svoji maminku a zůstal u smrtelné postele svého otce až do samého konce,” vysvětlila.

Její manžel souhlasí. „Morgan byl vždycky velmi nápomocný. Vždy když jsem ho požádal o pomoc v práci, kde opravuji domy, tak mi pomohl,” řekl. Nyní pro tragicky zemřelého Brita připravují pietní procházku. „Prosím vezměte přátele, tohle lovení musí skončit,” stojí na pozvánce.

Pane prezidente, miliony občanů by si přály, aby mohli žít v klidu doma a chodit si do přírody, aniž by riskovali, že je někdo zabije

Hugo Clément, francouzský novinář

Podle místních médií zahájil prokurátor okamžité vyšetřování, které má za cíl objasnit okolnosti střelby, včetně vzdálenosti a viditelnosti. Lovecká federace vyjádřila pozůstalým soustrast a slíbila, že posílí vzdělání lovců v oblasti bezpečnosti.

Monsieur le président @EmmanuelMacron, des millions de citoyens aimeraient pouvoir vivre tranquillement chez eux et pouvoir se balader dans la nature sans risquer de se faire tuer.

Quel autre "loisir" que la chasse fait peser un risque mortel sur les non pratiquants ? https://t.co/UtYGGJDIq9

— Hugo Clément (@hugoclement) December 3, 2020

Několik aktivistů, včetně slavných osobností, vyzvalo prezidenta Emmanuela Macrona, aby tento „koníček” zakázal. „Pane prezidente, miliony občanů by si přály, aby mohli žít v klidu doma a chodit si do přírody, aniž by riskovali, že je někdo zabije,” apeloval novinář Hugo Clément.

Třiatřicetiletému lovci, který je francouzské národnosti, nyní hrozí několik let za mřížemi za zabití. Dechová zkouška neprokázala, že by před akcí požil alkohol.

Jak připomíná deník Daily Mail, podobná situace se stala před dvěma lety ve francouzských Alpách. I tehdy omylem zastřelil Francouz Brita.

Zdroj