Ľuboš Blaha připomíná námořníka z lodi bláznů. Šiřitel nenávisti vyzývá opozici k pokání za atentát

před 3 týdny 68

NÁZOR / Politik vládní strany SMER a poslanec Ľuboš Blaha po atentátu na premiéra Roberta Fica vystuopuje jako bojovník proti nenávisti. Z té obviňuje opozici a média. Stejně jako u jiných příslušníků současné proruské a dezinformační vládní garnitury zřejmě spoléhá na to, že lidé mají krátkou paměť. Někteří jistě mají, ale ne všichni. Blaha po sobě ovšem zanechal dost stop svého působení, takže zapomnětlivější si to mohou připomenout.

„Předpokladem smíření je pravda. Nic jiného nechceme. Ale najednou je zakázáno mluvit o politickém motivu pachatele. Je zakázáno mluvit o míře nenávisti, která proti SMERU už léta panuje. Prý to ohrožuje smíření. Naopak – bez pravdy se žádné usmíření budovat nedá. Mám informace z alternativních médií, že stačí na Facebooku kritizovat to, co liberální média udělala Robertu Ficovi, a Facebook takové statusy maže,“ napsal Blaha na (ruské) sociální síti Telegram 21. května.

Po sousloví „informace z alternativních médií“ bychom mohli přestat číst. Když ale vydržíme, dozvíme se, že SMER má „odpovědnost za bezpečnost v zemi“.

„A proto dnes podáváme ruku, stejně jako to udělal Robert Fico. Odpovědí na jeho podání ruky byly čtyři výstřely. Jen proto, že měl jiný názor. Jen proto, že chtěl mír… Zrůdná nenávist, kterou proti nám páchají, musí přestat. Jinak se nikdy nedobereme usmíření… Kát by se měli ti, kteří šíří nenávist vůči Robertu Ficovi, on je obětí, nikdo jiný. Přestaňme relativizovat tento zločin… na tuto cynickou hru nikdy neskočíme… A budeme velmi tvrdí na každého, kdo nepochopí, že zde byl spáchán atentát na premiéra a my máme právo poukázat na jeho příčiny,“ vykládá osoba, která by si měla zamést před vlastním prahem a pak smetené nechat odvézt větším valníkem.

Dne 11. května Blaha na Telegram zveřejnil příspěvek s titulkem „Agent Šimečka opět vyskočí z kůže“. Tam se chlubí, jak pohovořil s ruskou propagandistickou žumpou RT a jak se z toho Šimečkovi jistě udělá nevolno. Svým způsobem je úspěšný, protože mdlo se z toho nejspíš nedělá jen Šimečkovi.

„U příležitosti Dne vítězství 9. května jsem byl opět hostem ruské mezinárodní televize RT a pronesl jsem poselství ruskému lidu, který se nejvíce zasloužil o naše osvobození od fašismu. Spasiba. Řekl jsem, že chceme mír v Evropě a odmítáme rusofobii na Západě. To zase bude Šimečka prskat. Když jsem naposledy poskytl rozhovor RT, ronil tady krokodýlí slzy a dělal mi dva dny reklamu. Dokonce i RTVS o tom udělala reportáž, že si dovolím dávat rozhovory ruským médiím. To je moje odpověď, sluníčka – další rozhovor,“ pochvaluje si Blaha, jak to dobře udělal.

Jak to u ideologických pomatenců bývá, jeho znalosti historie jsou dost nevalné. O naše osvobození se nezasloužil nějaký „ruský lid“. Když už, tak by měl napsat, že to byli vojáci někdejšího SSSR.

„Ve skutečnosti sloužily v Rudé armádě v hojném počtu i neruské národnosti. V Rudé armádě sloužilo sedm milionů Ukrajinců, kteří se významně podíleli nejen na bojích na Ukrajině, ale i v Rusku. Kapitulaci 6. armády generála Pauluse u Stalingradu přijal ukrajinský generál. Celkem sloužilo v Rudé armádě asi sedm milionů Ukrajinců, včetně více než 350 maršálů a generálů,“ píše Ukrainian Canadian Research & Documentation Centre. Z vojáků Rudé armády tvořili Ukrajinci skoro čtvrtinu a z důstojnického sboru desetinu.

Blaha by měl tedy poskytnout rozhovor i nějakému ukrajinskému médiu, ale chápeme, že by tam na jeho názory možná nebyli zvědaví. Leda by chtěli světu ukázat, kam už to na Slovensku dospělo.

Pak Ľuboš Blaha, bojovník proti nenávisti, láskyplně pokračuje.

„To, co dělá agent Šimečka, není žádné překvapení. Takové jsou jeho pokyny shora. A agenti je musí poslouchat. S Rusy se nemá mluvit, Rusy je třeba nenávidět. Tak kážou jeho šéfové, kteří z války profitují a chtějí ji eskalovat. My, hrdí slovenští vlastenci, to vidíme jinak. Nikdy nezapomeneme na oběti Rudé armády. Nechceme válku proti Rusku. O tom budou tyto evropské volby. O tom, zda bude v Evropě válka, nebo mír. Je to velmi jednoduché. Protiruská Sorosčata PS (strana Progresivní Slovensko, pozn. red.) jsou válka, my jsme mír. Musíme je porazit. Musíme. Dejme si krátký sestřih s titulky, ať mají Šimečka a Odor zkažený víkend,“ vyzývá nakonec.

Kdo chce, ať si to na Blahově Telegramu pustí. K tomu si ale může dát i známé virální video, kde vlastenecký vůdce vyzývá dav ke skandování, že „Čaputová je americká ku..a“.

Jako láskyplná bytost má Ľuboš Blaha samozřejmě nesobecký zájem, aby se třeba nekřivdilo Rusům. Podle něj jsou Rusové obětí západní rusofobie.

„Nejlépe funguje zasévání strachu. Je třeba rozpoutat rusofobii, podle níž je Putin jako Hitler a nepřestane ve svém imperialismu, dokud si nepodmaní celou Evropu až po Reykjavík… V této fázi můžeme jen doufat, že v Evropské unii dojde k osvícení, že zvítězí realismus, že dojde ke kompromisní dohodě a že se vztahy s Ruskem vrátí do mírové polohy… Zatím však na východní Ukrajině umírají lidé a ekonomická válka (sankce) stále více ubližuje našim vlastním občanům, takže udělejme vše pro to, aby co nejdříve zvítězil zdravý rozum a mír,“ napsal Blaha.

Nějak nedodal, kdo ty lidi na východní Ukrajině zabíjí. Tím pádem ani nemohl zmínit, že oběťmi jsou tam ve velké míře ruskojazyční občané Ukrajiny, které chce Putin údajně osvobodit.

Když se v listopadu loňského roku Blaha zabydlova v kanceláři, sundal ze stěny portrét prezidentky Čaputové a odnesl vlajku Evropské unie.

Místo toho si tam pověsil obrázek kubánského marxistického revolucionáře Che Guevary, který na Kubě velel popravčím komandům. Je jasné, proč nechtěl, aby na něj Čaputová z fotografie shlížela. Rok předtím byl za šíření lží o Čaputové odsouzen. Označoval prezidentku za vlastizrádkyni, agentku USA a loutku George Sorose. Soud mu nařídil, aby tyto posty na sociálních sítích smazal, ale poslanec verdikt odmítl respektovat a ve zveřejňování pomluv a nesmyslů dál pokračoval.

Dnešní slovenská vláda silně připomíná staré obrazy s motivem lodi bláznů. Jestli loď Slovensko zakotví někde na řece Moskva, nebo půjde ještě dřív ke dnu, to uvidíme. Hezký pohled to není už teď.

Přečtěte celý článek