Lži o stavu prezidenta znemožňují ustavit novou vládu. Andrej Babiš bude vládnout, dokud Zeman nezemře, míní lékařka

3 měsíce starý 70

Mlžení kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana může mít svůj praktický důvod. Jeho okolí se podle všeho snaží vytvářet dojem, že na tom Zeman není tak špatně, ačkoliv je jeho stav velmi vážný.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček prezidentův stav dlouhodobě bagatelizuje a po poslední hospitalizaci uvedl, že to bylo kvůli dehydrataci. Krátce před volbami připustil pouze tolik, že je prezident nemocný. Ten však nebyl schopen ani odvolit ve volební místnosti a krátce poté byl znovu hospitalizován. Pořízené záběry z převozu ukazují Miloše Zemana v bezvládném stavu.

Miloš Zeman je aktuálně hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici, kde může podle některých informací pobývat celé týdny. Leží totiž na Anesteziologicko resuscitačním oddělení, kde se léčí ty nejtěžší případy v ohrožení života, které vyžadují permanentní přístrojový monitoring. Je také veřejným tajemstvím, že Zeman trpí určitou formou jaterního selhání, které vyvolal zřejmě jeho alkoholismus.

Podle lékařky a bývalé ministryně Džamily Stehlíkové by se měl prezident především léčit a v rámci toho opustit svůj úřad. Tomu však podle všeho brání jeho blízké okolí, které celou hru hraje tak, že bude i poměrně obtížné v brzké době zbavit prezidenta jeho pravomocí.

Hradní lži o zdravotním stavu prezidenta znemožňují aktivovat článek 66 ústavy a odvolat prezidenta parlamentem,” uvedla Stehlíková na svém Twitteru. “Mynář s Ovčáčkem chtějí co nejdéle udržet vládu Andreje Babiše, která sice podá demisi, přesto bude stále vládnout dál a bude se čekat na akci prezidenta než umře.

Hradní lži o zdravotním stavu prezidenta znemožňují aktivovat článek 66 ústavy a odvolat prezidenta parlamentem. Mynář s Ovčáčkem chtějí co nejdéle udržet vládu Andreje Babiše, která sice podá demisi, přesto bude stále vládnout dál a bude se čekat na akci prezidenta než umře.

— Džamila Stehlíková (@DzamilaStehlik) October 11, 2021

Faktem je, že pokud prezident Miloš Zeman nepověří nikoho sestavením vlády, případně pověří Andreje Babiše, který v tom bude dlouhodobě neúspěšný, může dosavadní vláda zemi řídit ještě mnoho měsíců.

Foto: Shutterstock

Zdroj