Má hra bude Bouzkové opravdu vadit, varuje favoritka. V Tunisku jí přezdívali Federer

4 měsíce starý 147

 Reuters

Londýn (od našeho zpravodaje) - Marie Bouzková dnes odpoledne poprvé v životě nastoupí na osmimilimetrový pažit wimbledonského Centre Courtu. Až dohrají Novak Djokovič s Jannikem Sinnerem, vyzve ve čtvrtfinále londýnského grandslamu favorizovanou Ons Džabúrovou.

Pohádkový turnaj české tenistky může být ještě pohádkovější, Bouzkové se ale nevěří. Obdiv i respekt si sice vydobyla, podle veškerých prognóz však proti všestranné a mimořádně nadané tuniské hvězdě nemá mít šanci.

Veřejné mínění ostatně shrnula samotná Džabúrová. Bouzkovou ocenila, pogratulovala, vytáhla pár milých lichotek. Pak ale nechala mluvit vlastní, zcela oprávněné sebevědomí.

"Je úžasné vidět Marii vyhrávat, miluju její styl hry. Bude to tvrdá bitva, protože ona je neskutečná bojovnice. Je všude, vrátí všechno. Bude to zrádné," řekla sedmadvacetiletá tenistka na tiskové konferenci.

"Na druhou stranu si myslím, že jí moje hra bude opravdu vadit," dodala.

Džabúrová v Londýně zatím neztratila set a řádně se zapotila až v osmifinále v duelu s Elise Mertensovou. Belgičanku porazila 7:6, 6:4. "S Marií by to měl být podobný zápas," uvedla.

Před Wimbledonem Džabúrová na trávě ovládla turnaj v Berlíně, v pěti zápasech ztratila pouze jeden set. Trávu sama označila za svůj nejsilnější povrch, do čtvrtfinále Wimbledonu došla i loni. 

Na kurtu umí úplně všechno, mění rytmus, může zahrát tvrdě anebo technicky. Dokáže jít na síť, dobře se pohybuje. Dovolí si cokoli, třeba i zkrátit hru rovnou z returnu. Prakticky nemá slabinu. 

"Hodně mi pomáhá, že hráčky proti mně nikdy nemohou předvídat, jaký úder zahraju. Upřímně, kdybych hrála proti někomu takovému, dost by mě to štvalo," řekla. 

Podle odborníků hraje v podstatě mužský tenis. Když v Tunisku vyrůstala, porážela na trénincích všechny bez rozdílu pohlaví.

"Byla výjimečná. Předurčená ke slávě. Když nám bylo dvanáct, porážela mě. Jednou jsem se její kraťas snažil doběhnout tak zuřivě, že jsem si zlomil ruku. Říkali jsme jí Roger Federer," vyprávěl před časem její dětský sparingpartner Omar Labidi. 

Bouzková moc dobře ví, co ji čeká. "Ons je jedna z nejtalentovanějších tenistek na okruhu. Umí v podstatě cokoli, velmi dobře mixuje hru a využívá dost kraťasů. Její hra hodně baví. Hrát s Ons na trávě se všemi rotacemi, které umí, je hodně ošemetné," řekla třiadvacetiletá Bouzková po své výhře nad Francouzkou Caroline Garciaovou.

Přes všechny hrozivé přednosti Tunisanky se necítí být předem poražená. I ona má zbraně, s nimiž není lehké pořízení. S celkově jednatřiceti nevynucenými chybami je rodačka z Prahy nejlepší hráčkou letošního Wimbledonu. 

"Budu chtít vrátit co nejvíc balonů, hrát svou hru. Zkusím být agresivní," řekla Bouzková před životním zápasem. 

Dnes se stane už sedmou českou tenistkou, která si za poslední tři roky zahraje čtvrtfinále jednoho ze čtyř grandslamových turnajů. Do elitní osmičky se od začátku sezony 2019 dostaly třikrát Barbora Krejčíková, Petra Kvitová, Karolína Plíšková i Karolína Muchová a jednou Markéta Vondroušová a Barbora Strýcová. 

Zdroj