Macháč válí dál, má druhý titul. Siniaková prožívá svou další velkou krizi

1 měsíc starý 11

Macháč válí dál, má druhý titul. Siniaková prožívá svou další velkou krizi

Dvacetiletý český talent dnes ve finále v Kazachstánu porazil Rakušana Sebastiana Ofnera po téměř dvou a půl hodinách 4:6, 6:4, 6:4 a v žebříčku ATP se poprvé posune do Top 150.

Svěřenec trenéra Daniela Vacka, jenž minulý týden vypadl na prvním z dvojice turnajů v Nur-Sultanu ve čtvrtfinále, si na challengeru zahrál o titul potřetí. Premiérovou trofej získal v roce 2019 v Koblenci, v loňském finále v Bratislavě neuspěl.

Ve světovém žebříčku bylo pro Macháče dosavadním maximem aktuální 166. místo, v pondělním vydání pořadí ATP by měl figurovat na 137. příčce.

Trápení Siniakové pokračuje

Čtyřiadvacetiletá Siniaková prodloužila trápení na okruhu WTA, kde v hlavní soutěži naposledy vyhrála loni v říjnu na Roland Garros.

Siniaková na 31. hráčku světového žebříčku nestačila. Džabúrová k zisku prvního setu vykročila po brejku na 3:1. Ve druhé sadě sice česká tenistka, která je v pořadí WTA na 68. příčce, smazala ztrátu 0:2, pak ale za stavu 2:3 přišla o podání a Tunisanka už vedení nepustila.

V Dubaji se v prvním kole ještě dnes představí Barbora Krejčíková, kterou čeká šestnáctá nasazená Maria Sakkariová z Řecka. Ve Spojených arabských emirátech z českých hráček startují také Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Kristýna Plíšková a Tereza Martincová.

Tenisový challenger v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, dotace 156.240 dolarů):

Dvouhra - finále:

Macháč (ČR) - Ofner (Rak.) 4:6, 6:4, 6:4.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 1,835.490 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Džabúrová (Tun.) - Siniaková (ČR) 6:2, 6:3.

Zdroj