Macinka: Piráti v Praze razí zelený fanatismus a chtějí nás vychovávat. Šikanují řidiče

2 měsíce starý 21

„Už se nemůžeme koukat na tu hrůzu, která se na nás z pražského magistrátu valí. To je revoluce, absolutně to přehnali. Ostatní strany nejsou příliš přesvědčivé, tak jsme tu rukavici zvedli sami a chceme s tím něco udělat,“ prohlásil Macinka ve vysílání CNN Prima NEWS. Analytik a mluvčí Institutu Václava Klause zkritizoval i předchozí vedení Prahy.

„Všichni jsme sledovali hrozné výkony již týmu kolem tehdejší primátorky Andriany Krnáčové (tehdy za ANO, pozn. red.). Šlo o amatérismus a neschopnost. Tato současná koalice ale razí zelený fanatismus a nutí běžné občany ke specifickému stylu života úzké skupiny lidí. Snaží se nás převychovávat,“ obvinil Macinka koalici s Piráty v čele. Podle něj chová odpor k vedení pražského magistrátu stále více obyvatel.

„Lidé, kteří jezdí autem, jsou zbytečně šikanováni, a to různými bariérami, semafory či přechody. Některé z nich se dělají tam, kde jsou podchody. Místo pruhů se dávají cyklopruhy, po kterých nikdo nejezdí. Přitom doprava zasahuje do celého spektra společnosti. Když nefunguje doprava, nefunguje nic,“ upozornil dlouholetý spolupracovník bývalého prezidenta.

Hřib: Pro koho asi ty silnice opravujeme?

V závěru si Macinka neodpustil další rýpnutí do Pirátů: „Chceme, aby město řídili zkušení lidé a ne mladíčci bez autority, což jsou bohužel Piráti. Koalici s Piráty si nedokážu představit ani v nejbujnějším snu, který se mi kdy v životě zdál.“

Piráti v čele s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem však Macinkovu kritiku dlouhodobě odmítají. „Zácpy jsou v Praze kvůli tomu, že je zde nadměrně aut. Pro motoristy se toho nedělalo nikdy tolik jako za této koalice,“ uvedl Hřib před časem ve vysílání CNN Prima NEWS. Konkrétně zmínil například práci na Městském a Pražském okruhu či opravu Barrandovského mostu.

„Pro koho se to asi opravuje? Pro motoristy, aby s nimi ten most nespadl do Vltavy. Pan Macinka si nejspíš myslí, že k vyřešení dopravních problémů v Praze by stačilo vymazat všechny cyklostezky, jenže ten problém je daleko složitější.“ zdůraznil primátor.

Uskupení Motoristé sobě vzniklo de facto v červnu roku 2022, když se tehdejší Strana nezávislosti České republiky pod vedením Macinky přetransformovala do subjektu, který chce uspět v letošních volbách do pražského zastupitelstva. Na kandidátce se kromě Macinky objevují i další známá jména, například scenárista Petr Kolečko či ekonom Vladimír Pikora.

Zdroj