Maďarsko hlásí třetí den po sobě rekord obětí covidu

1 měsíc starý 5

Test na covid v Maďarsku Foto: Attila Balazs, ČTK/AP

Maďarsko hlásí třetí den po sobě rekord obětí covidu

Celková smrtelná bilance k dnešku vzrostla na 5706. Hygienici za poslední den zaznamenali 5525 nových případů koronavirové infekce, od začátku současné pandemie covidu-19 jich je 243 581.

Podle statistik Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) má Maďarsko v rámci EU v dvoutýdenním průměru jeden z nejvyšších počet zemřelých v souvislosti s koronavirem v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Ve snaze zabránit šíření koronaviru vláda premiéra Viktora Orbána před třemi týdny vyhlásila částečnou uzávěru země, platí například zákaz nočního vycházení a uzavřeny jsou střední školy. Kabinet chce v pondělí oznámit, s jakými restrikcemi musí lidé počítat o Vánocích.

Maďarsko má podobný počet obyvatel jako Česká republika. V Česku od začátku pandemie covidu-19 laboratoře odhalily 542 406 případů nákazy koronavirem. Zemřelo 8738 infikovaných.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj