Maďarsko obdrželo vakcíny, začalo s očkováním zdravotníků

2 měsíce starý 20

První vakcíny v budapešťské nemocnici Foto: MTI,

Maďarsko obdrželo vakcíny, začalo s očkováním zdravotníků

Podle agentury MTI bylo v první zásilce 9750 vakcín, které dostane 4875 zdravotnických pracovníků ve dvou dávkách. Druhou dávku je možné aplikovat po 21 dnech. „Obyvatelé Maďarska budou očkování v první polovině roku 2021,“ uvedla agentura MTI.

Automobil s vakcínami překročil maďarské hranice u obce Hegyeshalom.

Foto: MTI,

Očkování bude dobrovolné, ale šéf úřadu maďarské vlády Gergely Gulyás na čtvrteční tiskové konferenci nevyloučil možnost, že obyvatelé, kteří se dají očkovat dostanou tzv. očkovací průkaz, který jim umožní návrat k normálnímu životu. „Tento dokument by měl potvrzovat, že jeho držitel je očkovaný proti covid-19 a nemůže ohrožovat ostatní,“ naznačil Gulyás.

BEZ KOMENTÁŘE: Příjezd vakcín do Maďarska

Video: Magyarország Kormánya

Deník Blikk v této souvislosti konstatoval, že kdo nebude držitelem očkovacího průkazu se v budoucnu možná nedostane například do kina, na koncerty nebo ho nepustí do letadla. Podle průzkumů veřejného mínění se přitom až 47 procent Maďarů nechce dát očkovat proti covid-19.

„Nikdy jsem se nedal očkovat ani proti chřipce. Pokud bude omezen pohyb podle toho, kdo byl očkovaný proti covid-19, považuji to za hrubé porušení osobních práv,“ nechal se slyšet zpěvák skupiny Omega János Kóbor (77).

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj